Partnerzy serwisu:

Siedmiu chętnych na dokumentację dla linii Kutno – Płock

Jakub Madrjas 23.06.2016 3

Siedmiu chętnych na dokumentację dla linii Kutno – Płock
Fot. Lichen99, CCA-SA
Linia nr 33 na odcinku Kutno – Płock ma zostać zrewitalizowana. PKP PLK otworzyły oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej inwestycji. Chętnych było siedem firm.
Do przetargu w sprawie przygotowania dokumentacji przedprojektowej dla rewitalizacji linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock zgłosiło się siedem firm: Getinsa, Multiconsult, IDOM, WYG, ZDG TOR, Schuessler-Plan oraz BFF. Najniższą ofertę złożył IDOM – na kwotę 1 002 450 złotych brutto. Najdroższa oferta Schuessler-Plan była prawie dokładnie dwa razy wyższa.

Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock znalazł się na liście rezerwowej Krajowego Programu Kolejowego i to na dalekim, 139 miejscu. Warta szacunkowo 200 mln złotych inwestycja może jednak zostać sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Krajowy Program Kolejowy jest obecnie rewidowany przez Rząd. Piszemy o tym tutaj.

 
Rys. Openstreetmap.org

Modernizacja linii była zapowiadana w 2008 roku, jednak już rok później kolejarze zrezygnowali z planowanej do 2013 roku inwestycji. – PLK w tej chwili stawiają na remonty głównych połączeń kolejowych, które są szykowane na Euro 2012 – tłumaczyła lokalnym mediom ówczesna rzecznik PKP PLK Marta Szklarek. Jak dodawała, na remont tej linii PKP PLK nie miała pieniędzy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony