Partnerzy serwisu:

Sieć trakcyjna CMK w Grodzisku do przebudowy

Jakub Madrjas 25.04.2016 326

Sieć trakcyjna CMK w Grodzisku do przebudowy
fot. RK
PKP PLK zlecą przebudowę sieci trakcyjnej na szlaku Grodzisk Mazowiecki – Korytów Centralnej Magistrali Kolejowej.
PKP PLK rozpisały postępowanie na wybór wykonawcy przebudowy sieci trakcyjnej krótkiego odcinka linii kolejowej nr 4, czyli Centralnej Magistrali Kolejowej. Prace mają zostać wykonane do końca listopada, a ich wykonawca ma zostać wybrany w maju na mocy kryterium ceny (80 proc.) i okresu gwarancji (20 proc.).

– Ogłoszone postępowanie ma na celu likwidację wąskiego gardła, które występuje na sieci trakcyjnej na linii nr 4 w torze nr 1 od km 1,056 do km 4,990 oraz w torze nr 2 od km 1,268 do km 5,171 na szlaku Grodzisk Mazowiecki – Korytów – tłumaczy Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK. Jak wyjaśnia, ponieważ na stacji Grodzisk Mazowiecki łączą się dwie linie magistralne: nr 1 i nr 4 (CMK) konieczne jest dostosowanie tego odcinka sieci trakcyjnej do parametrów określonych dla linii nr 1 i linii nr 4.

– Wykonanie prac pozwoli w pełni zintegrować pod względem sieci trakcyjnej połączenie dwóch magistralnych linii kolejowych i pozwoli na dostosowanie infrastruktury kolejowej do prędkości 200 km/h –  podsumowuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony