Partnerzy serwisu:

Seminarium – czynnik ludzki w procesie kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

art. sponsorowany 19.09.2019 719

Seminarium – czynnik ludzki w procesie kształtowania kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym
Jak ograniczyć liczbę zdarzeń, wypadków i sytuacji niebezpiecznych, jak stale podnosić kompetencje zawodowe, sprawnie zarządzać czynnikiem ludzkim oraz diagnozować potrzeby szkoleniowe pracowników związanych z bezpieczeństwem?
To pytania i tematyka, która zostanie poruszona podczas Seminarium odbywającego się w ramach tegorocznych Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019.

Organizator, jednostka notyfikowana INFRACERT TSI, serdecznie zaprasza na bezpłatne seminarium naukowe pt. „Neurotechnologie w kształtowaniu czynnika ludzkiego – przyszłość bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, które odbędzie się w dniu 25 września 2019 roku (środa) w godzinach 15:00 – 17:00, Sala Konferencyjna nr 2 (1 piętro).

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w Seminarium, w tym otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego udział w wydarzeniu, zapraszamy do bezpłatnej rejestracji za pośrednictwem poczty elektronicznej – biuro@infracert.com.

Agenda Seminarium:

W czasie Seminarium przedstawione zostaną teoretyczne i praktyczne aspekty zastosowania neurotechnologii i psychofizjologii w obszarze diagnostyki, treningu oraz efektywności pracy personelu związanego z bezpieczeństwem ruchu kolejowego, w szczególności maszynistów.

Podczas wydarzenia zaplanowane jest wystąpienie przedstawiciela Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, który przybliży główne przyczyny zdarzeń kolejowych w obszarze czynnika ludzkiego.

W czasie spotkania przedstawione zostaną kluczowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem operatora systemów złożonych i maszyn z perspektywy wykorzystania neurotechnologii w środowisku pracy człowieka. Zorganizowany zostanie turniej modeli jeżdżących sterowanych falami mózgowymi.

Będziecie się mogli Państwo dowiedzieć podstawowych informacji o korzyściach wynikających z zastosowania Systemu diagnostyczno-szkoleniowego Maszynista 5.0, stanowiącego rozwiązanie oparte na wiedzy o procesach poznawczych na bazie cech osobowościowych i temperamentalnych z technologią identyfikacji rozkładów uwagowych i elementami treningu personalnego.

Uczestników seminarium zapraszamy również do udziału w pierwszym w Polsce turnieju maszynistów z wykorzystaniem modeli jeżdżących sterowanych parametrami fizjologicznymi, w tym falami mózgowymi. Dla zwycięzców pojedynków oraz wszystkich uczestników wydarzenia przewidziano niespodzianki.

Jednostka notyfikowana INFRACERT TSI z uwagą analizuje różne aspekty i czynniki wpływające na poziom bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Ze szczególnym zainteresowaniem śledzimy rozwój systemów diagnostycznych, zarówno w kontekście funkcjonowania urządzeń i systemów technicznych, jak również wysokich kompetencji polskich maszynistów oraz pozostałych pracowników związanych z bezpieczeństwem. Przyglądamy się z uwagą wnioskom i raportom z badań zdarzeń kolejowych. Szczególną uwagę poświęciliśmy zdarzeniom pominięć semafora wskazującego sygnał „stój”. Rozwijany przez nas system diagnostyczno-szkoleniowy Maszynista 5.0 zapewnia, oprócz samej diagnostyki, również dostęp do skutecznych form treningowych dla maszynistów w celu podnoszenia ich kompetencji poznawczych. Spersonalizowany program treningu specjalistycznego ukierunkowany jest na poprawę wartości poszczególnych mierzonych parametrów. Dla przykładu ćwiczenie kontroli reakcji na bodźce pozwala poprawić wyniki badania odporności na frustrację i czynniki stresogenne.

Liczymy na Państwa obecności i udział w dyskusji. Do zobaczenia na TRAKO 2019, w tym stoisku jednostki INFRACERT TSI oraz Seminarium odbywającym się w dniu 25 września 2019 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony