Partnerzy serwisu:

ŚDM: Pół miliona pasażerów w pociągach Przewozów Regionalnych

inf. prasowa 28.07.2016 137

ŚDM: Pół miliona pasażerów w pociągach Przewozów Regionalnych
Fot. Przewozy Regionalne
Już pół miliona pasażerów skorzystało z usług Przewozów Regionalnych podczas Światowych Dni Młodzieży. Największy przewoźnik kolejowy w Polsce na czas tego wyjątkowego wydarzenia uruchomił łącznie 1939 pociągów na terenie aglomeracji krakowskiej sąsiednich regionów. 
– Jesteśmy największym przewoźnikiem zapewniającym transport pielgrzymom zarówno w Krakowie, jak i w całej Małopolsce. Według naszych kalkulacji, jeszcze w tym tygodniu przewieziemy milion pasażerów – powiedział Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Pielgrzymi mogą szybko i tanio podróżować pociągami Przewozów Regionalnych dzięki ofercie Kolej na ŚDM. Przewoźnik oferuje bilety jedno-, trzy- i siedmiodniowe do wyboru w czterech strefach cenowych.

Uczestnicy ŚDM przyjeżdżają do Polski z wielu rejonów świata. Do Krakowa przemieszczają się najczęściej z Warszawy, Katowic, Bielska-Białej, czy Trójmiasta. Nad sprawnym przejazdem pociągów czuwa ponad 1000 dyżurnych ruchu i dyspozytorów PKP Polskich Linii Kolejowych. Pielgrzymi dowożeni są pociągami specjalnymi uruchamianymi przez kilku przewoźników. O przygotowaniach kolei do Światowych Dni Młodzieży piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony