Partnerzy serwisu:

ŚDM: pielgrzymi wybierają kolej, podróże bez większych zakłóceń [aktualizacja]

inf. prasowa 30.07.2016 162

ŚDM: pielgrzymi wybierają kolej, podróże bez większych zakłóceń [aktualizacja]
Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Wyjazdy po uroczystościach w Krakowie odbywały się zgodnie z założoną organizacją. O godzinie 17.00 większe opóźnienia miały 2 pociągi Kolei Małopolskich i jeden Przewozów Regionalnych - informuje PKP PLK SA.
Powroty pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży przebiegają sprawnie - informuje PLK. W sobotę 30 lipca większe problemy dotyczą trzech pociągów, którymi przewożeni są uczestnicy ŚDM. Pociąg "Bolek i Lolek" Przewozów Regionalnych złapał opóźnienie z powodu wypadku. Większe opóźnienia mają też dwa pociągi Kolei Małopolskich. 

 Wczoraj uruchomiono 4593 pociągi pasażerskie, w tym 63 specjalne pociągi dla pielgrzymów. Najwięcej osób wyjeżdżało w godzinach 21.00 – 24.00. Zapewnione były dodatkowe składy z Krakowa do Suchej Beskidzkiej, Oświęcimia, Tarnowa. O 10 zwiększono liczbę połączeń do Wieliczki. Od godz. 20.00 do 24.00 pociągi z kierunku Tarnów i Nowy Sącz dodatkowo dojeżdżały z Krakowa Płaszowa do i z Krakowa Głównego. Orientację w dojściu na perony ułatwiało 60 informatorów mobilnych. Przed wejściem na perony Krakowa Głównego wydawana była woda.

– Zapewnione jest na bieżąco zabezpieczenie techniczne. Na liniach kolejowych w gotowości było 30 lokomotyw osłonowych, które dodatkowo patrolowały 2000 km linii, pociągi do naprawy sieci trakcyjnej oraz zespoły do szybkiego usuwania usterek urządzeń sterowania i napraw toru – zapewnia Mirosław Siemieniec z PLK.

Podróżni jadący do i przez Kraków powinni uwzględnić specjalną organizacje ruchu na stacjach Kraków Główny i Kraków Płaszów, na których są przygotowane wydzielone dojścia z peronów. PLK przypomina też o zaleceniach dla podróżnych odjeżdżających z Krakowa. Kolej radzi dokładnie sprawdzić skąd i o której odjeżdża pociąg i przybyć na dworzec godzinę przed odjazdem, a także kontaktować się z przewodnikiem grupy i postępować wg zaleceń organizatorów. PLK radzi też by do pociągów wsiadać "szybko i sprawnie". Więcej o zaleceniach dla podróżnych na ŚDM piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony