Partnerzy serwisu:

ŚDM: 70 tysięcy osób wyjechało z Krakowa koleją

Michał Szymajda 29.07.2016 141

ŚDM: 70 tysięcy osób wyjechało z Krakowa koleją
Wieczorem z Krakowa 70 tysięcy pielgrzymów skorzystało z usług koleifot. PKP SA
Wyjazdy pielgrzymów z Krakowa po uroczystościach zakończyły się po północy. Tylko z Krakowa Głównego od godz. 19:00 do 0:00 wyjechało ponad 50 pociągów. Kolejarze wstępnie szacują, że skorzystało z nich ponad 70 tysięcy podróżnych.
Najwięcej uczestników uroczystości korzystało ze stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Ponadto pielgrzymi wsiadali na stacjach Kraków Bonarka, Kraków Swoszowice. Najczęściej wybieranymi kierunkami przejazdu były: Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Trzebinia, Zakopane.

Aby podróże odbywały się sprawniej, od godz. 20:00 do 24:00 pociągi z kierunku Tarnowa i Nowego Sącza dodatkowo dojeżdżały z Krakowa Płaszowa do i z Krakowa Głównego. Pojechał także dodatkowy skład z Krakowa Głównego do Wieliczki.

Obecnie sieć kolejowa jest przejezdna. Nad obsługą pociągów czuwa około 1000 dyspozytorów i dyżurnych ruchu. Wzmocniona jest informacja na dworcach, stacjach i przystankach.

W czwartek papież Franciszek odbył przejażdżkę krakowskim tramwajem – włączając się w ten sposób w promocję transportu publicznego. Zdjęcia z przejazdu można zobaczyć tutaj. Galerię kolejowych zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży zobaczycie tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony