Partnerzy serwisu:

SBB przedstawia projekt rozkładu jazdy pociągów na 2022 rok

Artur Bogdanowicz 26.05.2021 0

SBB przedstawia projekt rozkładu jazdy pociągów na 2022 rok
Fot. Artur Bogdanowicz
Już ostatnia zmiana rozkładu jazdy pociągów w Szwajcarii przyniosła wiele miłych niespodzianek. W przedstawionym właśnie projekcie rozkładu na 2022 rok SBB informuje o kolejnych ciekawych nowinkach.
Z pewnością należy do nich połączenie Nightjet z Zurychu przez Bazyleę i Kolonię do Amsterdamu. Pociąg wyruszał będzie o 21.59 z Zurychu i dotrze do celu o 9 rano. Ważne jest skrócenie czasu przejazdu między Zurychem a Monachium do zaledwie 3,5 godziny. Po zakończonej w ub. roku elektryfikacji składy ECE potrzebują jeszcze dziś 4 godziny. Na linii kursuje 6 par szybkich pociągów dziennie.

Przewoźnik poprawi ofertę na linii Zurych – Chur, m.in. poprzez wprowadzenie w niedziele, w okresie narciarskim, kursów IC w takcie 30-minutowym. Uruchomiony zostanie nowy bezpośredni pociąg z Berna do Churu przez Burgdorf i Zurych. Linia IC5 Genewa – Zurych – St. Gallen przedłużona będzie do Rorschach. W Altdorfie co dwie godziny zatrzymają się pociągi linii IC2 i tym samym połączą bezpośrednio kanton Uri i Tessin.

Dodatkowe kursy pojawią się także w ruchu regionalnym. Więcej pociągów pojedzie m.in. w weekendowe wieczory i noce na liniach Lucerna – Sursee oraz Zurych – Zug – Lucerna. Pomiędzy Lozanną a Brig na tory wyjadą dodatkowe pociągi piętrowe.

Konsultacje projektu potrwają do 13 czerwca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony