Partnerzy serwisu:

Sarinż wykona prace inżynieryjne na linii 25 pod Sandomierzem

Michał Szymajda 07.06.2022 1,5k

Sarinż wykona prace inżynieryjne na linii 25 pod Sandomierzem
fot. PKP PLK S.A. / Polska Wschodnia
Warszawska spółka Sarinż zdobyła od PKP Polskich Linii Kolejowych kontrakt na wykonanie prac na linii kolejowej 25 pomiędzy Bodzechowem a Sandomierzem.
Oferty w przetargu na przebudowę i budowę nowych obiektów inżynieryjnych na fragmencie linii 25 PKP Polskie Linie Kolejowe poznały już w listopadzie 2021 roku, jednak dopiero teraz, po ponad pół roku, udało się zarządcy infrastruktury udzielić zamówienia. Kontrakt otrzyma warszawska spółka Sarinż, jeden z pięciu oferentów w przetargu, która zdecydowała się na realizację kontraktu za kwotę 34 milionów złotych netto. Pozostałe oferty złożyły PBW Inżynieria Jacek Garbacz, Intop Warszawa, Nowak Mosty i ZUE.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na odcinku Bodzechów – Sandomierz. Chodzi głównie o obiekty inżynieryjne: mosty i przepusty w kilkunastu miejscach oraz budowę drogi o długości ok. 460 m w Gminie Brody. Jest również prawo opcji. W pierwszym przypadku obejmuje roboty na dwudziestu pięciu mniejszych obiektach inżynieryjnych, a opcji nr 2 remont mostu na Wiśle w 235 kilometrze linii.

Zamówienie ma związek z Programem Operacyjnym Polska Wschodnia na lata 2014-2020. Inwestycja ma więc jeszcze unijne dofinansowanie.

Więcej o toczących się pracach na świętokrzyskim odcinku linii 25 piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony