Partnerzy serwisu:

Samorządy przygotowują Kolej Plus. Wysyp przetargów

Jakub Madrjas 30.12.2020 6,7k

Samorządy przygotowują Kolej Plus. Wysyp przetargów
Fot. Tomasz Nizielski, PKP PLK SA
Startują kolejne przetargi na prace studialne dla projektów samorządowych, ubiegających się o środki z Programu Kolej Plus.
W drugim etapie programu Kolej Plus samorządy mają 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Jak informuje PKP PLK, z 78 wniosków 54 przedsięwzięcia są na etapie przygotowań do ogłoszenia postępowania przetargowego. Na 7 projektów jeszcze w grudniu planowane było ogłoszone przetargów. Ponadto dla 27 przedsięwzięć samorządy zabezpieczyły już w budżecie na 2021r. finasowanie na opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych.

Wśród ostatnio ogłoszonych postępowań na opracowanie Studium Planistyczno-Prognostycznego, znajdujemy m. in. zamówienie województwa łódzkiego. Chodzi o dwa wojewódzkie projekty (w odrębnych częściach zamówienia): modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa oraz budowy linii łączącej linię kolejową nr 131 (Chorzew Siemkowice) z linią kolejową nr 181 (Wieluń). Realizacja zamówienia przewidziana jest do 8 października 2021 roku.

Województwo oddzielny przetarg rozpisało na studium dla projektu modernizacjo i elektryfikacja linii kolejowej nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko Kamienna, który ma być realizowany wspólnie z woj. świętokrzyskim.

Miasto i Gmina Serock ogłosiło przetarg na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn. Budowa linii kolejowej Zegrze–Przasnysz jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”. Tu prace trzeba skończyć do 29 października. Tu również cena nie będzie jedynym kryterium wyboru wykonawcy.

Przetarg ogłosiło też Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego Aglomeracja Beskidzka dla projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała. Studium ma być gotowe w połowie października.

Przetarg na studia dla trzech projektów ogłosiło też woj. lubelskie: rewitalizację połączenia Chełm – Włodawa wraz poprawą dostępności transportu kolejowego w mieście Włodawa, prace na liniach kolejowych 69 i 72 na odc. Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek wraz z budową łącznicy omijającej stację Zawada oraz utworzenie połączenia kolejowego Lublin – Łęczna /LW Bogdanka. Więcej na temat projektów województwa pisaliśmy tutaj.

Bardzo pozytywny wydaje się fakt, że w wymienionych przetargach cena stanowi tylko 60 proc. oceny, a aż 40 proc. punktów można dostać za doświadczenie kadry; wyjątkiem jest województwo lubelskie, które pozostałe 40 proc. punktów przyzna za krótszy termin realizacji studium. Wadium w wymienionych postępowaniach wynosi od 12 tys. do 20 tys. zł, zatem należy się spodziewać sześcio- lub siedmiocyfrowych ofert.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony