Partnerzy serwisu:

SA109 z KD mają szansę wrócić do ruchu

Michał Szymajda 23.09.2020 210

SA109 z KD mają szansę wrócić do ruchu
SA109 w Legnicy oczekują na lepsze czasyFot. ms, rynek-kolejowy
Koleje Dolnośląskie po dwóch latach ponownie podejmują próbę przywrócenia do ruchu dwóch autobusów szynowych SA109. Wcześniej to się nie udało, podobnie jak nie udało się sprzedać tych pojazdów.
Ostatnią próbą przywrócenia do ruchu Regio Trampów był przetarg z 2018 roku. Zgłosił się do niego tylko ASO Piotr Mieczkowski, który chciał otrzymać za kompleksową naprawę, przegląd, wymianę elementów mechanicznych i modernizację dwóch SA109 7,8 mln zł brutto. Koleje Dolnośląskie stwierdziły wówczas, że to za dużo i rozpoczęły starania o sprzedaż pojazdów. Nie doszło i do tego.

Kolejny zarząd Kolei Dolnośląskich właśnie ponownie podejmuje próbę naprawy krótkich pojazdów. Pojazd z numerem 003 musi przejść dodatkowo zaawansowaną naprawę silnika, a drugi – 004 – naprawę główną (P5). Przewoźnik określił maksymalny czas naprawy dwóch pojazdów na 12 miesięcy od podpisania umowy. O ile do tego dojdzie.

Kilka miesięcy temu koszt naprawy dwóch SA109 należących do Podkarpacia, został oszacowany na 12,4 mln zł brutto. Obecnie pojazdy są już w naprawie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony