Partnerzy serwisu:

SA109 KD wrócą na tory za 10 milionów złotych?

Michał Szymajda 02.11.2020 121

SA109 KD wrócą na tory za 10 milionów złotych?
fot. MS, Rynek Kolejowy
Koleje Dolnośląskie otrzymały oferty w przetargu na naprawę poziomu P5 dwóch autobusów szynowych SA109. Do przetargu stanęły dwie firmy.
Przetarg na przywrócenie do ruchu dwóch posiadanych przez KD autobusów szynowych ogłoszono w drugiej połowie września. W przypadku jednego z pojazdów konieczna jest ponadto kompleksowa naprawa silnika.

Zainteresowani wykonawcy mogli składać oferty do 2 listopada. Swoje oferty złożyły dwie firmy: Public Transport Service z ceną 12,2 mln zł. brutto oraz Serwis Pojazdów Szynowych, która chce przywrócić do ruchu SA109 za 9,9 mln zł brutto. Jedynym kryterium w przetargu była cena, więc to SPS jest w konkursie ofert faworytem.

To nie pierwsza próba przywrócenia do ruchu dolnośląskich SA109. Pierwsza miała miejsce w 2018 roku, ale wówczas zarząd KD zdecydował, że 7,8 mln zł brutto za przywrócenie dwóch pojazdów do ruchu to zbyt dużo.

– Obecnie oferty zostaną poddane analizie. Na podjęcie decyzji dotyczącej tego postępowania zarząd KD ma czas do końca 2020 roku – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Warto zaznaczyć, że dwa autobusy szynowe SA109, które na początku 2019 roku kupił czeski przewoźnik GW Train od Kolei Śląskich, zostały już przygotowane do jazdy i do końca roku mają wyjechać na trasy z pasażerami pod oznaczeniem serii 817. Czesi kupili dwa wyłączone z ruchu pojazdy za zaledwie 1,2 mln zł, jednak nie wiadomo, ile kosztowało przygotowanie ich do powrotu do służby z pasażerami.

Łącznie wyprodukowano 11 pojazdów SA109.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony