Partnerzy serwisu:

SA105-001 znów czeka naprawa. Pojeździł miesiąc

Jakub Rösler 30.07.2021 6,5k

SA105-001 znów czeka naprawa. Pojeździł miesiąc
fot. Fb. Pociąg do Wielkopolski
Wielkopolski SA 105 zdążył pojeździć niecały miesiąc i znowu czeka na naprawę. Tym razem spowodowaną wypadkiem na przejeździe.
8 czerwca tego roku, szynobus Kolei Wielkopolskich SA105-001 uległ wypadkowi na linii Leszno - Zbąszyń. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Krzycko Wielkie, gdzie samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku wypadku śmierć poniosła osoba kierująca autem, a druga jadąca samochodem odniosła obrażenia. Także kilku pasażerów pociągu odniosło niegroźne obrażenia.
Zapytaliśmy przewoźnika jaki jest obecny stan szynobusu, a także kiedy można spodziewać się jego powrotu do służby.

– SA105-001 jest wyłączony z eksploatacji po zdarzeniu kolejowym 08.06.2021 r. na linii Zbąszynek – Leszno. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na realizację naprawy, dlatego też w tym momencie jeszcze trudno wskazać termin powrotu do eksploatacji – odpowiada Beata Wagner z Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich

Wagner dodaje, że po rozstrzygnięciu przetargu naprawa pojazdu ma zająć około 35 dni.

“Żelazko” jak potocznie nazywany jest pojazd SA105-001, w maju tego roku powrócił do regularnej służby po remoncie i modernizacji. Trwała ona około roku. Jak informuje przewoźnik, w jej ramach wymieniono m. in. wszystkie fotele, system informacji pasażerskiej, czy też zmodernizowano pulpit sterowniczy maszynisty. Więcej o remoncie szynobusu pisaliśmy tutaj. Pociąg jest dedykowany do obsługi linii niezelektryfikowanych, o małym natężeniu ruchu, takich jak Leszno - Zbąszyń, czy też Leszno - Ostrów Wielkopolski i to właśnie na te linie ma powrócić po naprawie, o czym zapewnia nas Wagner.
Szynobus został wyprodukowany w nieistniejących już zakładach ZNTK Poznań.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony