Partnerzy serwisu:

Są zarzuty za spowodowanie zderzenia z Pendolino pod Opolem

Michał Szymajda 09.04.2017 408

Są zarzuty za spowodowanie zderzenia z Pendolino pod Opolem
Są zarzuty za spowodowanie zderzenia z Pendolino pod OpolemFot. Tomasz Wróbel
W piątek 7 kwietnia, krótko po godzinie 15, 31-letni Łukasz S. nie zdołał opuścić swoją ciężarówką przejazdu kolejowego w miejscowości Schodnia i tym samym spowodował zderzenie z pociągiem relacji Wrocław – Warszawa.
31-latek zdążył opuścić kabinę ciężarówki przed kolizją i wyszedł ze zderzenia bez szwanku. Według pierwszych ustaleń zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji i próbował poinformować służby o zbliżającej się katastrofie. W sobotę został przesłuchany w związku z wypadkiem i usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Prokuratura uznała, że kierowca ciężarówki z naczepą (na której znajdowała się druga ciężarówka) umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Zignorował znaki i wjechał ciężarówką z lawetą na drogę, na której obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o tej masie – powiedziała Lidia Sieradzka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Tak jak informowaliśmy wcześniej – nisko zawieszona naczepa utknęła na wyniesionym nad poziom drogi przejeździe zlokalizowanym na łuku.

Kwalifikacja spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za którą grozi do 10 lat więzienia, może się jeszcze zmienić, jeśli pogorszy się stan osób rannych w zdarzeniu. Łukasz S. otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Więcej na temat wypadku można przeczytać tutaj. Informacje o objazdach publikujemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony