Partnerzy serwisu:

Są oferty w przetargu na remont fragmentu linii 281 pod Jarocinem

Michał Szymajda 16.11.2021 3,9k

Są oferty w przetargu na remont fragmentu linii 281 pod Jarocinem
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe otworzyły oferty w przetargu na naprawę odcinka linii 281. Zgłosiło się sporo potencjalnych wykonawców.
W przetargu wpłynęło aż 17 ofert. Za najniższą kwotę prace chce zaprojektować i wykonać Porr, który chce otrzymać za nie 55,8 mln złotych netto. Drugą ofertą pod względem ceny jest propozycja konsorcjum EL-IN i Future Adventure Construction ze Skierniewic, warta 57,2 mln złotych. Z kolei najdroższa oferta opiewa na 97 milionów złotych. 16 listopada PKP PLK poinformowały, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 67,7 mln złotych netto. Teraz będzie miała miejsce formalna ocena ofert, potem wskazanie najlepszego wykonawcy, a na koniec podpisanie z nim umowy.

Ogłoszony na początku października przetarg dotyczy wykonania prac, głównie torowych, na fragmencie linii 281 od Koźmina Wielkopolskiego do Jarocina, na 14 kilometrowym, jednotorowym odcinku. Roboty mają być wykonane w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”. Więcej o kondycji tego odcinka piszemy tutaj.

Linia 281 nie ma szczęścia do udanych, trwałych napraw. W ubiegłym roku wielokrotnie trzeba było naprawiać zmodernizowaną już linię na odcinku Grabowno Wielkie - Zduny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony