Partnerzy serwisu:

Są oferty na przygotowanie inwestycji Reda – Hel i Opole – Kluczbork

Jakub Madrjas 25.04.2019 107

Są oferty na przygotowanie inwestycji Reda – Hel i Opole – Kluczbork
fot. Patryk 98 sm42.pl
PKP PLK otworzyła oferty w dwóch przetargach dotyczących przygotowań do realizacji inwestycji. Chodzi o linie kolejowe Reda – Hel i Opole – Kluczbork.
Modernizowana w poprzedniej perspektywie unijnej linia kolejowa 213 z Redy na Hel wymaga poprawy przepustowości. Prace będą realizowane po 2023 roku, ale już teraz PKP PLK zleci opracowanie dokumentacji przygotowawczej dla projektu. Przetarg został ogłoszony w marcu

Na przygotowania PLK chce wydać 2,46 mln zł brutto i wszystkie pięć firm, które zgłosiło się do przetargu przedstawiło oferty mieszczące się w kosztorysie. Najniższą złożyła firma Multiconsult na 1,74 mln zł. Podobnie jak w przetargu na opracowanie dokumentacji przygotowawczej dla projektu rewitalizacji ciągu Kościerzyna – Lipusz – Bytów, najdroższą ofertę złożyła firma TPF, która ponownie jako jedyna nie zaproponowała skrócenia czasu realizacji.

Otwarto też oferty w ramach rozpisanego w lutym przetargu na wykonanie projektu rewitalizacji trasy z Opola do Kluczborka. Jak donosił już "Rynek Kolejowy", na modernizację tego połączenia, podobnie jak linii Nysa – Brzeg, na razie nie będzie pieniędzy.

W przetargu na projekt dla rewitalizacji linii 301 i 293 Opole – Kluczbork PLK oszacowała kosztorys na 6,1 mln zł brutto. Tu chętnych było aż 12 podmiotów. Najniżej swoją ofertę wyceniło konsorcjum Infrares i Infra-projekt, na kwotę 4,77 mln złotych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony