Partnerzy serwisu:

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?

Jakub Madrjas 17.11.2016 354

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?
Fot. Patryk Farana
Koleje Dolnośląskie otworzyły oferty w dużym postępowaniu na dostawę  11 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", przewoźnik wybierze między Pesą a Newagiem. Bliżej pozyskania zamówienia jest Newag, który dostarczył już wcześniej przewoźnikowi szesnaście pojazdów z tej rodziny.
W ubiegłym miesiącu Koleje Dolnośląskie rozpisały przetarg na jedenaście pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Szacowana wartość zamówienia przekracza 200 mln zł netto. Pojazdy mają pojawić się do końca listopada 2017 r. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przewoźnik otworzył dziś oferty w postępowaniu. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, Newag zaproponował korzystniejszą cenę (19,7 mln zł netto za pojazd) i dłuższą gwarancję (48 miesięcy) niż Pesa (19,92 mln zł, 36 miesięcy gwarancji). Nowosądecki producent prowadzi też pod względem liczby stałych miejsc siedzących (249 do 238) w pociągach. Za to kryterium można otrzymać jedną czwartą punktów. Cena będzie stanowić o wyborze w 60 proc., a okres gwarancji w 15 proc.

Lektura opisu wymagań technicznych, jakie spełnić mają dostawcy 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Dolnośląskich, skłania do stwierdzenia, że przewoźnik zamówi najlepiej wyposażone i najwygodniejsze regionalne pociągi w kraju. Szeroko piszemy o tym tutaj.

Przetarg na zakup 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych jest tylko wstępem przed dalszym procesem odnowy taboru przewoźnika kolejowego na Dolnym Śląsku. Urząd Marszałkowski zapowiada wielomilionowe inwestycje w tabor na najbliższe lata i wzrost liczby pojazdów w taborze Kolei Dolnośląskich. Więcej na ten temat można znaleźć w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony