Partnerzy serwisu:

Są chętni na wynajęcie PKP Intercity starych spalinowych lokomotyw

Michał Szymajda 19.11.2021 8,9k

Są chętni na wynajęcie PKP Intercity starych spalinowych lokomotyw
Fot. Kolejarz Dawid / SM42.pl
PKP Intercity chce wypożyczyć sześć spalinowych lokomotyw serii SM/SU42. Udało się znaleźć firmy, które chcą udostępnić te wiekowe pojazdy spółce.
Postępowanie zorganizowane w trybie zapytania ofertowego podzielone było na trzy części. W części 1 chodzi o dzierżawę 2 sztuk lokomotyw SM42, w części 2 również dwóch sztuk SM42. Te pojazdy miałyby pracować w Zakładzie Centralnym PKP Intercity. W części 3 PKP Intercity zakłada dzierżawę 2 sztuk lokomotyw SU42, mogących prowadzić także pociągi pasażerskie z prędkością 90 km/h. Te spalinowozy mają trafić prawdopodobnie do Szczecina.

Jak poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity, w części 1 ofertę złożyły firmy: Cargounit oraz firma Techservice z Łodzi. W części 2 wpłynęła tylko oferta Techservice, w części 3 ofertę przedstawiła firma Morvi z Papowa Toruńskiego. Termin dzierżawy zaplanowano na okres od 15 grudnia 2021 do 5 września 2022 roku.

PKP Intercity musi wypożyczyć lokomotywy manewrowe z uwagi na konieczność przeprowadzenia napraw poziomu P4 swoich zmodernizowanych w Newagu SU4210. Tymczasem nowe nabytki PKP Intercity – lokomotywy SU4220 z FPS także przybędą z opóźnieniem.

Źle jest jeśli chodzi o wynajem liniowych spalinowozów, zdolnych jeździć z większą liczbą wagonów (SU42, także po modernizacji, radzą sobie z dwoma lub maksymalnie trzema wagonami) z prędkościami powyżej 90 km/h. PKP Intercity nie udało się znaleźć nikogo, kto chciały spółce wynająć pięć takich pojazdów. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony