Partnerzy serwisu:

Rzucił siekierą w tablicę odjazdów (film)

Michał Szymajda 09.12.2016 346

Do nietypowego zdarzenia doszło 8 grudnia rano na gliwickim dworcu. Do elektronicznej tablicy odjazdów podszedł mężczyzna, któremu najwyraźniej nie spodobały się zmiany na wyremontowanym dworcu, bądź zirytował go rozkład jazdy. Dlatego w furii zmierzył się z urządzeniem.
Aktualizacja: Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Gliwicach sprawcę dewastacji udało się zatrzymać. 

– Policjanci z III komisariatu zatrzymali sprawcę uszkodzenia nowej elektronicznej tablicy na dworcu PKP, informującej o rozkładzie jazdy pociągów. Po publikacji wizerunku podejrzanego do śledczych wpłynęło kilka anonimowych informacji, które natychmiast zweryfikowano. Kryminalni zaczęli intensywne śledztwo w terenie, w wyniku którego dziś około godziny 10.00, w jednym z mieszkań w rejonie ul. Błogosławionego Czesława, dzielnicowy zatrzymał 50-letniego sprawcę. Znalazł przy nim siekierę, która posłużyła do tego bulwersującego aktu wandalizmu. W tej chwili z mężczyzną rozmawiają policjanci, którzy wyjaśniają motywy jego działania – poinformowali policjanci.

Rzut siekierą w wyświetlacz

Na nagraniu z kolejowego monitoringu widać jak na teren dworca wchodzi z reklamówką mężczyzna, po czym spaceruje po holu głównym. W pewnym momencie wyjmuje spod ubrania siekierę, którą rzuca w kierunku tablicy odjazdów. Niewiele brakowało, aby siekiera, która odbiła się od tablicy, ugodziła z powrotem sprawcę dewastacji.

– Nie ustalono dotąd tożsamości sprawcy, w związku z tym śledczy podjęli decyzję o publikacji zapisu monitoringu, na którym widać podejrzanego. Mężczyzna dokonał uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Administrator obiektu szacuje straty – poinformowała Komenda Miejska Policji w Gliwicach. – Zwracamy się do osób, które rozpoznają mężczyznę, o kontakt z komendą miejską policji pod numerem 32 336 92 55 lub mailowo: rzecznik@gliwice.ka.policja.gov.pl – zwracają się z prośbą policjanci.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony