Partnerzy serwisu:

Zaczyna się budowa przystanku Rzeszów Wschodni

inf. pras 27.09.2021 2,4k

arrow
arrow
Zaczyna się budowa przystanku Rzeszów Wschodni
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zaczyna się budowa przystanku Rzeszów Wschodni
Zaczyna się budowa przystanku Rzeszów Wschodni
Rozpoczyna się budowa nowego przystanku Rzeszów Wschodni - informuje PKP PLK. Zatrzymają się tu pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
W przyszłym roku mieszkańcy zyskają nowy przystanek Rzeszów Wschodni na trasie Rzeszów – Przeworsk. Jak informuje PKP PLK, na nowym przystanku zaplanowano dwa wyższe perony, które ułatwią wsiadanie do pociągu. Będą wiaty i ławki oraz tablice informacyjne i oznakowanie. Dostępność wszystkich podróżnych, w tym osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się zwiększą 3 windy - przy wyjściach na perony oraz w nowym przejściu podziemnym. Dla osób niedowidzących, istotnym udogodnieniem będzie system ścieżek dotykowych.

Wykonawca rozpoczął roboty. Zabezpieczana jest sieć trakcyjna i demontowany tor. Przygotowywane jest zabezpieczenie czynnego toru. Do prac wykorzystywana jest palownica. Roboty prowadzone głównie nocą, by nie wpływać na przejazdy pociągów. W październiku przewidziano prace, związane z budową przejścia podziemnego pod jednym z torów.

14 nowych przystanków i dodatkowe perony na Podkarpaciu 

Na trasie z Rzeszowa do Przeworska i Dębicy oprócz Rzeszowa Wschodniego powstaną nowe przystanki Rzeszów Północny Baranówka oraz Rzeszów Dworzysko i Sędziszów Małopolski Wschodni. Na trasie z Rzeszowa do Strzyżowa podróżni zyskają pięć nowych przystanków. W samej stolicy województwa będą dwa: Rzeszów Galeria i Rzeszów Os. Dąbrowskiego. Ponadto, na linii zaplanowano jeszcze trzy nowe: Boguchwała, Lutoryż, Żarnowa. W stronę Kolbuszowej dostępność do kolei zwiększą nowe przystanki Rzeszów Północny, Głogów Małopolski Os. Niwa oraz Kolbuszowa Górna. Perony będą dostępne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się oraz wyposażone w tablice informacyjne i system oznakowania dotykowego. Zainstalowane zostaną stojaki rowerowe - podkreśla PLK, która wybuduje też blisko 5 km połączenie Rzeszowa z nową stacją Port Lotniczy Rzeszów. Na trasie będzie nowy przystanek Park technologiczny.

Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej realizowana jest w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej” za 299 593 495,93 PLN ( netto ). Współfinansowanie to środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie unijne wynosi 209,6 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony