Partnerzy serwisu:

Rzeszów Główny z informacją pasażerską? Tym razem może się udać

Jakub Madrjas 19.07.2022 1k

Rzeszów Główny z informacją pasażerską? Tym razem może się udać
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Wygląda na to, że w końcu uda się wybrać wykonawcę informacji pasażerskiej dla stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Część ofert złożonych w ponowionym przetargu PKP PLK mieści się w kosztorysie.
W lutym PKP Polskie Linie Kolejowe unieważniły przetarg na wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoringu na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni –
powodem było przekroczenie kosztorysu przez wszystkie oferty. kwota brutto przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosiła 10 348 291,35 zł. W przetargu złożono pięć ofert. Najtańsza z nich – przedstawiona przez konsorcjum Maxto i Maxto Technology – po obniżeniu w wyniku aukcji elektronicznej opiewała na 12 290 000 zł.

Poprzedni przetarg trwał bardzo długo – między otwarciem ofert a jego unieważnieniem minęło pół roku. W maju PKP PLK rozpisała za to drugie postępowanie. Jego przedmiotem ponownie jest projekt, dostawa i instalacja elementów CSDIP (informacji dynamicznej oraz SMW (monitoringu) wraz z infrastrukturą techniczną na stacji Rzeszów Główny i przystanku osobowym Rzeszów Zachodni. Inwestor prowadzi projekt w ramach dostosowywania do potrzeb osób niepełnosprawnych (TSI PRM). 

Teraz poznaliśmy oferty w drugim postępowaniu – wpłynęło ich aż siedem. Najniższą, opiewającą na 10 282 721,82 złotych, złożyła firma Sat-System z Łomianek. Pozostałe warte są od 12,6 do 24 mln złotych brutto.

Co istotne, tym razem PKP PLK przeznaczyła na realizację 13 652 983,67 złotych brutto. Wydaje się, że wykonawcę uda się wybrać. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony