Partnerzy serwisu:

Rzeszów Główny z dwoma wyremontowanymi peronami

inf. pras. PKP PLK 21.02.2020 87

Rzeszów Główny z dwoma wyremontowanymi peronami
fot. PKP PLK
Podróżni korzystają z dwóch nowych peronów stacji Rzeszów Główny. Natomiast od 2019 r. nowy przystanek Rzeszów Zachodni zapewnia dodatkowy dostęp do pociągów. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych za 205 mln zł, realizowanej z dofinansowaniem unijnym.
Na stacji Rzeszów Główny z większych, wyższych i wygodniejszych do wsiadania do pociągów peronów 1 i 2 korzystają podróżni. Przygotowane są poczekalnie i tablice informacyjne. Perony są w pełni zadaszone. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się poruszać dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze.

Wykonawcy przystępują do kolejnego etapu modernizacji stacji. Prace budowlane obejmą peron nr 3, który będzie powiększony i podwyższony. Prace będą także przy rozbudowywanym przejściu podziemnym. Już teraz można nim przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego. Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego. PLK przewidziały w nim schody ruchome i windy, co pozwoli łatwo dostać się na perony osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Zakończenie zasadniczych prac na stacji Rzeszów Główny planowane jest latem. Wówczas podróżni będą korzystać z wszystkich peronów i odnowionego przejścia podziemnego.

Na tym jednak nie kończą się inwestycje PKP PLK w Rzeszowie.Od 2019 r można wsiadać do pociągów z nowego przystanku Rzeszów Zachodni przy al. Wyzwolenia. Nowy obiekt ułatwił podróże w kierunku zachodnim i północnym – w stronę Lublina i Krakowa. Czynne są już obydwa perony na przystanku.

W ramach rzeszowskiej inwestycji PLK modernizują także wiadukt kolejowy nad ul. Batorego. Obiekt w połowie jest już przygotowany i przejeżdżają po nim pociągi. W lutym rozpocznie się kolejny etap prac. Zmodernizowany obiekt będzie większy i szerszy od starego. Dzięki temu pod torami będzie więcej miejsca na budowę drogi i chodników, co usprawni komunikacje drogową. Prace „drogowe” są realizowane przez miasto.

Uzyskanym już efektem inwestycji PLK w Rzeszowie są trzy mosty nad al. Wyzwolenia. Kierowcom służy także przebudowany przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony