Partnerzy serwisu:

Rzeszów Główny: Przetarg na SDIP unieważniony

Roman Czubiński 11.02.2022 2,3k

Rzeszów Główny: Przetarg na SDIP unieważniony
fot. PKP PLK
PKP PLK unieważniły przetarg na wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoringu na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Powodem było przekroczenie kosztorysu. W uzyskaniu ceny możliwej do zaakceptowania przez inwestora nie pomogła nawet aukcja elektroniczna.
Jak informuje zarządca infrastruktury, kwota brutto przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosiła 10 348 291,35 zł. W przetargu złożono pięć ofert. Najtańsza z nich – przedstawiona przez konsorcjum Maxto i Maxto Technology – po obniżeniu w wyniku aukcji elektronicznej opiewała na 12 290 000 zł. Po długich analizach (oferty otwarto 1 lipca ubiegłego roku, aukcję zaś przeprowadzono 25 października) zamawiający zdecydował, że nie dopłaci brakujących niecałych 2 mln zł, i unieważnił postępowanie.

W pozostałych ofertach zwraca uwagę znaczna rozpiętość cen. Konsorcjum Innergo Systems i Sat-System żądało za swoje usługi 13 000 998,77 zł, FONON – 15,3 mln zł, zaś TP Teltech – aż 22 mln zł (kwoty brutto). Najdroższą propozycję złożyła firma Sprint (22 104 188,62 zł).

Montaż systemów dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoringu wizyjnego w obu lokalizacjach miał być inwestycją „projektuj i buduj”. Przedsięwzięcie miało stanowić trzeci etap zadania „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”, dofinansowywanego z funduszy unijnych (Program Operacyjny „Infrastruktura i Środowisko”).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony