Partnerzy serwisu:

RŻD przewozi więcej pasażerów na trasach międzynarodowych

Witold Urbanowicz 02.08.2016 187

RŻD przewozi więcej pasażerów na trasach międzynarodowych
fot. Paasikivi, lic. CC BY-SA 3,0 Wikimedia commons
W I połowie 2016 r. Koleje Rosyjskie (RŻD) przewiozły o 3,5% pasażerów więcej na międzynarodowych trasach dalekobieżnych w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Największe wzrosty odnotowano na trasach do Francji i Włoch.
W okresie od stycznia do czerwca pociągi RŻD na międzynarodowych trasach dalekobieżnych przewiozły 284 tys. pasażerów – to o 3,5% więcej niż w analogicznym okresie roku 2015. Największe wzrosty odnotowano na trasach Rosja – Francja (58%), Rosja – Włochy (36%), Rosja – Niemcy (28%), Rosja – Czechy (21%), Rosja – Chiny (6,3%), Rosja – Polska (5%) oraz Rosja – Austria (4%).

Wzrosty są podyktowane przede wszystkim zmianami rozkładowymi. W aktualnie obowiązującym rozkładzie przywrócono część zawieszonych w 2014 r. połączeń bezpośrednich. Zwiększono też liczbę pociągów na trasie Moskwa – Berlin – Paryż z dwóch do trzech tygodniowo.

Jako „międzynarodowe trasy dalekobieżne” nie są uznawane pociągi obsługujące WNP i Kraje Bałtyckie. Na tych trasach w półroczu przewieziono 2,9 miliona pasażerów, czyli o 4% mniej niż w podobnym okresie 2015 r. W sumie więc na międzynarodowych trasach przewieziono 3,3 mln podróżnych.

Aktualnie RŻD obsługuje 21 międzynarodowych tras (z wyłączeniem WNP i Krajów Batyckich) – do Francji, Niemiec, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Serbii, Czarnogóry, Bułgarii, Monako, Włoch, Finlandii, Mongolii i Korei Północnej. W okresie letnim do pociągu Polonez, oprócz przywróconych wagonów do Sofii i Budapesztu, dołączane są wagony do Warny, Burgas w Bułgarii i Baru w Czarnogórze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony