Partnerzy serwisu:

„Ryflakiem” do Węgorzewa. Połączenia ruszają w sobotę

Kasper Fiszer 06.07.2016 1,4k

„Ryflakiem” do Węgorzewa. Połączenia ruszają w sobotę
Stacja Węgorzewo.fot. Kasper Fiszer
W najbliższy weekend zainaugurowane zostaną przewozy na mazurskiej linii Kętrzyn – Węgorzewo. Malowniczą trasę obsłuży SKPL, który skierował na nią jeden z wagonów typu 102A. Kursy wykonywane będą przynajmniej do 28 sierpnia, ale przewoźnik już teraz rozważa ich realizację także we wrześniu.
Jak poinformowała dziś grupa SKPL, już w najbliższy weekend wznowione zostaną połączenia na mazurskiej linii kolejowej nr 259 z Kętrzyna do Węgorzewa. Regularny ruch na tej 34-kilometrowej trasie zamknięto w roku 1992. W ostatnich latach najpierw Dolnośląskie Linie Autobusowe, a potem SKPL prowadziły tam wakacyjne przewozy turystyczne. W zeszłym roku kursy nie były jednak realizowane. O ich przywrócenie zabiegał właściciel linii, powiat węgorzewski.

Codziennie przez dwa lub trzy miesiące

W rozpoczęte właśnie wakacje prywatny przewoźnik chce utrzymać na linii połączenia codzienne. – Pociągi ruszają od soboty 9 lipca. Wstępnie planujemy utrzymać połączenia do końca sierpnia – mówi Albert Mikołajczyk, rzecznik prasowy SKPL. – Być może, jeśli odnotujemy dłuższe zainteresowanie naszym produktem, kursowanie zostanie wydłużone np. do połowy czy nawet do końca września – dodaje. Rozkład jazdy zakłada trzy pary kursów. Pociągi odjadą z Węgorzewa o 8:37, 12:12 i 16:22, w kierunku przeciwnym wystartują o 10:20, 14:40 i 18:20.

Przejazd całej trasy zajmie niecałe półtorej godziny. Większość kursów SKPL skomunikowana jest z pociągami Przewozów Regionalnych do i z Olsztyna. – Kolejnym punktem na plus dla podróżnych będzie zastosowanie naszej uniwersalnej taryfy czasowej. Dzięki temu cena biletu na całą trasę spadnie z 14 do 12 złotych. Dodatkowo, jadąc na części trasy, podróżny zapłaci tylko za przejechany rzeczywiście odcinek, a nie jak było to praktykowane wcześniej, ryczałtem za całość – wskazuje przedstawiciel SKPL.

SKPL chciałby znacząco rozszerzyć działalność przewozową

Najtańszy bilet normalny, np. na trasę Węgorzewo – Przystań, będzie więc kosztował 3 zł. Przewoźnik stosuje też wszystkie ulgi ustawowe. Za przejazd zapłacić będzie można w pociągu lub poprzez szereg nowoczesnych kanałów sprzedaży, które stanowią istotną część polityki biletowej SKPL. – Wprowadzenie nowych pociągów do wyszukiwarek i aktualizacja baz danych może potrwać kilka dni, ale najdalej w przyszłym tygodniu nasze bilety powinny być dostępne już we wszystkich kanałach sprzedaży elektronicznej – zapewnia Albert Mikołajczyk.

– Od dłuższego czasu widać wśród polskich podróżnych rosnące zainteresowanie zarówno możliwością zakupu biletu w Internecie, jak i przez telefon komórkowy, a także rozwój płatności bezgotówkowych. SKPL podjęło strategię polegającą na rozwoju sieci dystrybucji tak, aby być w każdej chwili gotowym na rozszerzenie swojej działalności przewozowej – tłumaczy rzecznik prasowy SKPL. Dodatkowym powodem intensywnego rozwoju nowych sposobów sprzedaży ma być wiążąca się z tym obecność połączeń w ogólnopolskich wyszukiwarkach. Przewoźnik rozpoczął więc niedawno współpracę zarówno z portalem e-podróżnik, jak i z Koleo. Za pośrednictwem tego ostatniego na razie można kupić bilety czasowe, ale niebawem dostępna ma być pełna oferta obowiązująca na liniach Bytów – Lipusz, Kętrzyn – Węgorzewo oraz na wąskotorówkach w Pleszewie i Zbiersku.

Ciekawe wagony na ciekawej trasie

Kolejną nowością ma być obsługujący kursy z Węgorzewa do Kętrzyna tabor. SKPL skierował na Mazury jeden z dwóch dzierżawionych przez przewoźnika „ryflaków”, wagonów typu 102A po generalnym remoncie. Pociągi poprowadzi natomiast lokomotywa SM30. – Co prawda skład dotarł na Mazury już dwa tygodnie temu, jednak dopiero wczoraj, dzięki nieocenionej pomocy pracowników Centrum Rozkładów Jazdy PKP PLK, udało się opanować napotkane problemy techniczne – tłumaczy nieco późniejszy niż początek wakacji termin inauguracji kursów Albert Mikołajczyk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony