Partnerzy serwisu:

Ruszyły wszystkie nocne pociągi ÖBB. Także z Wiednia przez Wrocław do Berlina

Michał Szymajda 24.05.2021 3,1k

Ruszyły wszystkie nocne pociągi ÖBB. Także z Wiednia przez Wrocław do Berlina
Nocny pociąg z Zurychu do Wiedniafot. M. Szymajda
24 maja Koleje Austriackie ponownie uruchomiły pełną siatkę pociągów międzynarodowych. Nowością jest pociąg do Amsterdamu, który po raz pierwszy wyruszy do Holandii właśnie dzisiaj.
Nocne pociągi ÖBB, ponownie wyjechały na trasy. Kursują już wszystkie pociągi, które zostały zaplanowane w rozkładzie jazdy 2020/2021, a których kursowanie zostało przerwane w grudniu 2020 roku, lub w okolicach tej daty. Z Wiednia możemy już dojechać m.in. do Zurychu, do Rzymu, Pragi, a także, co jest nowością – do Amsterdamu (pociągi uruchomiono dzisiaj).

Do rozkładu jazdy wrócił także pociąg międzynarodowy Nightjet, kursujący przez Polskę z Wiednia do Berlina. Jego obsługa realizowana jest we współpracy z PKP Intercity, który zapewnia lokomotywę wielosystemową Husarz dla tego połączenia. Bilety na pociąg w pełnej relacji zaczynają się od 29 euro za przejazd na miejscu siedzącym. Nieco droższe są kuszetki oraz wagony sypialne. Pociąg wyjeżdża z Wrocławia do Berlina o godzinie 5:30 i w Berlinie jest po 4 godzinach i 10 minutach. Do Wiednia odjeżdża o 23:14.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Wrocławia mają możliwość dotarcia do Berlina także bezpośrednim dziennym pociągiem. O reaktywacji IC Wawel pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony