Partnerzy serwisu:

Ruszyły testy pierwszego Flirta dla USA

Tomasz Kościelny 28.10.2018 9,8k

Ruszyły testy pierwszego Flirta dla USA
Fot. TexRail
Firma Stadler przekazała do testów pociąg, który będzie obsługiwał linię kolei TexRail. Na początku testy mają odbywać się w rejonie portu lotniczego, a następnie na całej trasie.
Dostarczony pociąg to pierwszy z ośmiu spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi miejskiej sieci TexRail. Będzie ona liczyła 43,5 km długości i połączy centrum Fort Worth, Grapevine oraz terminal "B" lotniska Dallas Fort Worth. Kontrakt zakłada opcję zwiększenia zamówienia o kolejne 24 pociągi.

Testy w rejonie terminalu B lotniska Dallas Fort Worth prowadzone są przy wsparciu Federalnej Administracji ds. Lotnictwa. Ich zadaniem jest przede wszystkim przeanalizowanie ewentualnego wpływu, jaki w przyszłości mogłaby wywrzeć eksploatacja składów na systemy sterowania ruchem lotniczym. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie testów na całej trasie. Ma to nastąpić w grudniu.

Kontrakt na dostawę ośmiu spalinowych zespołów trakcyjnych został zawarty trzy lata temu. Wartość zamówienia to ok. 100 mln dolarów. Ponieważ zamówienie, w odróżnieniu od poprzednich projektów, finansowane jest ze środków federalnych, po raz pierwszy dla firmy Stadler zastosowanie ma przepis zwany „Buy America Act". Wymaga on, aby 60 procent produkcji odbywało się w USA. W związku z tym Stadler Rail wybudował w Stanach Zjednoczonych nowy zakład. Pudła pociągów i wózki były produkowane w Szwajcarii, natomiast montaż - w North Salt Lake w stanie Utah. Składy mogą rozpędzać się do prędkości 130 km/h, a na pokładzie każdego z nich znajduje się po 224 siedzenia.

Prognozy zakładają, że każdego dnia z TexRail będzie korzystać początkowo około 10 tys. pasażerów. Do roku 2035 liczba ta ma wzrosnąć do 14,5 tys. dziennie. Pociągi mają kursować w godzinach szczytu co 30 minut, a poza szczytem - co godzinę. Póki co nie jest jeszcze znany termin uruchomienia linii. Nastąpi to albo pod koniec grudnia, albo na początku przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony