Partnerzy serwisu:

Ruszyły jazdy testowe do Grodna. 4 września start połączeń?

Kasper Fiszer 24.08.2016 383

Ruszyły jazdy testowe do Grodna. 4 września start połączeń?
Stacja kolejowa w Grodniefot. Paju, lic. CC BY-SA 3.0.
Czy za półtora tygodnia skończy się przeszło półroczna przerwa w ruchu pomiędzy Kuźnicą Białostocką a Grodnem? Do tego białoruskiego miasta dotarł już pierwszy pociąg testowy PKP Intercity. Według doniesień białoruskiej prasy, które znajdują potwierdzenie w internetowym rozkładzie jazdy PKP, regularne kursy zostaną wznowione 4 września.
Jak poinformował białoruski portal grodno.in, w połowie sierpnia rozpoczęły się jazdy testowe taboru PKP Intercity do Grodna. Według informacji serwisu, regularne połączenie zachodniej Białorusi z Polską ma zostać wznowione już za półtora tygodnia. Na razie 19 sierpnia przez nieczynne od grudnia zeszłego roku przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Grodno przejechała lokomotywa EP07-347 z jednym wagonem pierwszej klasy.

Według informacji portalu na Białoruś dotrze pociąg z Krakowa. Zrealizowany zostanie więc rozważany wiosną tego roku scenariusz obsługi Grodzieńszczyzny przez grupę wagonów bezpośrednich włączanych do pociągu TLK „Hańcza” kursującego cały czas w skróconej relacji Kraków – Suwałki. – Planuje się, że pociąg z Krakowa do Grodna przez Warszawę, Białystok i Kuźnicę będzie kursował codziennie. Z Grodna odjedzie o 15:21 – czytamy na łamach grodno.in.

– Oficjalne ogłoszenie Kolei Białoruskich (Biełaruskaja Czygunka, BCz) o uruchomieniu pociągu i wyznaczonych cenach spodziewane jest w terminie późniejszym – wskazuje portal. Jego doniesienia zdaje się natomiast potwierdzać polski rozkład jazdy. Kurs wprowadzony został już bowiem do wyszukiwarki rozklad-pkp.pl. Grupa wagonów do Grodna ma być wyłączana ze składu do Suwałk w Białymstoku. Na Białoruś skierowane mają zostać wyłącznie wagony klasy drugiej.

Białoruski portal przypomina, że pierwotne plany wznowienia ruchu do przygranicznego miasta zakładały uruchomienie połączenia w czerwcu tego roku. Obecnie wyznaczoną datą startu ma być 4 września. – W przypadku realizacji projektu w 2016 r. strona białoruska zamierza rozszerzyć go na rok 2017 – czytamy.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji o uruchomieniu połączenia przez PKP Intercity.


Korzystałem m.in. z artykłu W Grodno pribył pierwyj pojezd, kotoryj budiet kursirowat' po marszrutu Grodno – Warszawa – Krakow, który ukazał się na łamach portalu grodno.in.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony