Partnerzy serwisu:

Ruszyły intermodalne przetargi Lotos Kolej. Nowe lokomotywy i setki platform

Jakub Madrjas 01.04.2019 45

Ruszyły intermodalne przetargi Lotos Kolej. Nowe lokomotywy i setki platform
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Lotos Kolej ogłosił trzy postępowania na dostawę nowego taboru. Poszukuje jednej lokomotywy jednosystemowej, jednej wielosystemowej oraz 324 wagonów platform.
Projekt zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego zgłoszony przez Lotos Kolej uzyskał najwyższą ocenę w rankingu konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych. W jego ramach planowany jest zakup 324 nowoczesnych wagonów-platform oraz dwóch lokomotyw elektrycznych za łączna kwotę ok. 150 mln złotych. Dzięki wygraniu konkursu połowę wartości projektu, czyli ponad 74 mln zł sfinansuje Unia Europejska.

Teraz przewoźnik ogłosił postępowania na dostawę taboru w ramach projektu. Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej lokomotywy elektrycznej wielosystemowej, a drugiego – jednosystemowej. Na zgłoszenia w obu przetargach spółka czeka do 17 maja.

Lokomotywy mają być czteroosiowe, o prędkości maksymalnej 140 km/h, zdolne do prowadzenia pociągów o masie 3400 ton. Jeśli chodzi o lokomotywę wielosystemową, to musi ona być wyposażona w systemy zasilania 25 kV i 15 kV AC oraz 3 kV AC. Wymagane są dopuszczenia dla lokomotywy na sieci kolejowej Polski, Niemiec i Czech. Poza tym dla obu postępowań zakłada się, że utrzymaniem pojazdu do czasu pierwszej naprawy P4 zajmie się producent. Dostawy mają się odbyć do końca przyszłego roku. 

Trzecim postępowaniem jest zapytanie ofertowe na dostawę 324 wagonów platform: 216 o długości powierzchni ładunkowej wynoszącej 80’ oraz 108 o długości powierzchni ładunkowej wynoszącej 60’. W tym przypadku termin składania ofert upływa 8 maja.

Niedawno spółka Lotos Kolej wzbogaciła się o pięć lokomotyw z Newagu – dwie typu E4DCU Griffin i trzy typu E6ACT Dragon 2.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony