Partnerzy serwisu:

Ruszyło kolejowe wahadło na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 21.05.2018 2,8k

Ruszyło kolejowe wahadło na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz
Fot. UM Nowy Sącz
21 maja (poniedziałek) ruszyło kolejowe wahadło na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz. Pierwszy pociąg wyrusza z Nowego Sącza o godz. 5:40, pierwszy skład ze Starego Sącza o 5:56.
Rozkład jazdy ważny jest od 21 maja do 9 czerwca włącznie. Na trasie kursują 32 pociągi. Od 10 czerwca linia zostanie wydłużona do Rytra, a liczba składów powiększy się o dodatkowe 14 składów. Pociągi kursują średnio co pół godziny. Bilet jednorazowy kosztuje 3,30 zł, miesięczny – 75 zł.

Jak informowaliśmy tutaj, połączenie zostało uruchomione w związku z trudną sytuacją komunikacyjną w Nowym Sączu i okolicach, spowodowaną zamknięciem mostu heleńskiego oraz remontami prowadzonymi przez PKP PLK. Realizację przedsięwzięcia Zarząd Województwa Małopolskiego wesprze kwotą 470 tys. zł. Udział w finansowaniu połączeń zadeklarowały również samorządy lokalne z terenu Sądecczyzny.

To drugie wahadło kolejowe po połączeniu Nowy Sącz Chełmiec – Nowy Sącz Miasto, ale i nie jedyne dobre wiadomości dla pasażerów podróżujących pociągami po subregionie. Od 1 lipca do 2 września Koleje Małopolskie uruchomią dodatkową parę kursów z Krakowa do Krynicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony