Partnerzy serwisu:

Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Omiń korki i wjedź do Zakopanego w osiem minut

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 27.04.2018 5,1k

arrow
arrow
Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Omiń korki i wjedź do Zakopanego w osiem minut
Fot. PolRegio
Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Omiń korki i wjedź do Zakopanego w osiem minut
Ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Omiń korki i wjedź do Zakopanego w osiem minut
Dziś, 27 kwietnia, ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Cykliczne kursy pociągów Polregio z Nowego Targu do Zakopanego można nazwać rewolucją, bo zamiast 9 kursów dziennie jest ich aż 30. „Wjedź do Zakopanego w osiem minut" – zachęca tkwiących w korkach kierowców Polregio.
Podhalańska Kolej Regionalna to projekt realizowany wspólnie przez Przewozy Regionalne, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i samorządy lokalne. Koncepcja PKR jest oparta o cykliczny rozkład jazdy zakładający kursy pociągów Polregio co ok. godzinę pomiędzy Nowym Targiem i Zakopanem. Będą one obsługiwane nowoczesnym klimatyzowanym składem. W początkowej fazie systemu PKR wprowadzono nową, atrakcyjną ofertę „Taryfa Podhalańska”. Umożliwia ona skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych.
 
– W praktyce, wszystkim odwiedzającym Podhale, samorządy i Polregio dają alternatywę dla ruchu samochodowego, którego wysokie natężenie w sezonie turystycznym prowadzi do poważnych problemów z płynnością ruchu, a w konsekwencji wielokilometrowych korków i zanieczyszczenia powietrza – zachęca przewoźnik, dodając, że to również doskonała alternatywa dla osób poszukujących tanich baz noclegowych. Czas podróży pociągiem Polregio z Nowego Targu do Zakopanego wynosi 24 minuty, a z Poronina tylko 8 min, co jest czasem nieosiągalnym w podróży samochodem w trakcie wzmożonego ruchu.
Nie poprzestaniemy jednak na tym. Wierzę, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom już w niedalekiej przyszłości pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej dojadą także do Rabki-Zdroju – mówił podczas inauguracji PKR w Zakopanem marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Warto przypomnieć, że specjalnie na majówkę przygotowano ofertę nielimitowanych podróży pociągami Polregio przez 10 dni w całej Polsce. Oferta dostępna jest w dwóch wersjach: w cenie 49 zł – dla osób poniżej 26. lub powyżej 60. roku życia i w cenie 83 zł – dla wszystkich pozostałych. „Majówkowe” bilety są imienne i ważne jedynie z dokumentem potwierdzającym wiek oraz tożsamość podróżnego. Więcej na temat nowości w PR piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony