Partnerzy serwisu:

Ruszył proces kierowcy, który wjechał pod Pendolino w Czechach. Zginęły trzy osoby

Jakub Madrjas 29.01.2016 510

Ruszył proces kierowcy, który wjechał pod Pendolino w Czechach. Zginęły trzy osoby
Ruszył proces kierowcy ciężarówki oskarżonego o spowodowanie w lipcu katastrofy kolejowej w Czechach. W zderzeniu ciężarówki z pociągiem Pendolino Kolei Czeskich zginęły trzy osoby.
Do wypadku doszło 22 lipca w miejscowości Studeńka w Czechach. Pociąg Pendolino przewoźnika Ceske Drahy (Koleje Czeskie – CD) jadący w kierunku Pragi zderzył się z polskim TIR-em, który wjechał na przejazd kolejowy mimo sygnalizacji ostrzegawczej. Zginęły trzy osoby.

TIR wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Wyraźnie widać to na opublikowanym w internecie filmie ze zderzenia. Informacyjna Agencja Radiowa informuje, że w czasie pierwszego posiedzenia Polak zeznał, że wjechał na skrzyżowanie, ponieważ zapory były podniesione, a on nie widział czerwonych świateł ostrzegawczych.

Jak informuje IAR, prokuratura nie wierzy w te wyjaśnienia. Oskarżonego obciąża też kilkanaście wykroczeń drogowych dokonanych przed wypadkiem. Polak przebywa w areszcie, został ukarany grzywną piętnastu tysięcy złotych i czasowym zakazem wykonywania zawodu w Czechach. Grozi mu do 10 lat więzienia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony