Partnerzy serwisu:

Ruszył Flixtrain w Szwecji [odjazd]

Jakub Madrjas 06.05.2021 2,8k

Dziś, 6 maja 2021 roku, przewoźnik Flixbus uruchomił swój pierwszy pociąg poza granicami Niemiec. Pierwszy FlixTrain na trasie Sztokholm – Goeteborg ruszył o 07.31 rano.
Gigant przewozów autobusowych nie opublikował jeszcze informacji prasowej na temat nowego połączenia. – Tak, uruchomiliśmy dziś przewozy. Bilety można kupić na FlixTrain.se – poinformowała "Rynek Kolejowy" Kajsa Ekelund, manager komunikacji FlixBusa. 

To pierwsza linia kolejowa przewoźnika poza granicami Niemiec. Rozkład przewiduje 3 pary pociągów uruchamianych od poniedziałku do piątku. Ceny biletów rozpoczynają się już od 125 SEK, czyli ok. 12 euro za przejazd w jedna stronę. Przejazd trwa ok. 3,5 godziny. Co ciekawe, na trasie skorzystać tez można z kursów Flixbusa, ale podróż trwa wtedy 7 godzin.

Partnerem operacyjnym będzie Hector Rail z siedzibą w stolicy kraju. Sam FlixTrain zajmie się rozkładem, sprzedażą biletów, marketingiem i obsługą klienta. Wagony i lokomotywy pochodzą z niemieckiego Akwizgranu (Aachen) od Talbot Services. Zostały zmodernizowane i wyposażone w gniazdka przy siedzeniach oraz bezprzewodowy Internet wraz z systemem rozrywki pokładowej.

W Niemczech FlixTrain obsługuje trasy Hamburg – Kolonia, Berlin – Kolonia i Berlin – Stuttgart.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony