Partnerzy serwisu:

Ruszył dialog techniczny na składy piętrowe dla PKP Intercity!

Jakub Madrjas 29.07.2020 9,3k

Ruszył dialog techniczny na składy piętrowe dla PKP Intercity!
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
PKP Intercity otworzyło dialog techniczny z producentami na dostawę składów piętrowych typu push-pull wraz z lokomotywami.
Przedmiotem dialogu jest dostawa 7-wagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z lokomotywami wielosystemowymi. Wystąpiliśmy do przewoźnika z prośbą o szczegółowe plany zakupowe w tym zakresie.

Ogłoszenie dialogu nie jest jednak do końca zaskoczeniem – jak informowaliśmy, na początku marca PKP Intercity rozpoczęło rekrutację osoby, która zajęłaby się realizacją projektu związanego z zakupem piętrowych zestawów push-pull. To oznacza zmianę strategii przewoźnika, który jeszcze kilka lat temu nie potrzebował kupować wagonów piętrowych.

Trzydzieści wagonów piętrowych, jednak bez wagonów sterowniczych i lokomotyw, PKP Intercity próbowało kupić w 2012 r. Ostatecznie jednak z tego pomysłu zrezygnowano. Spółka chciała je wówczas skierować na trasę Warszawa – Łódź, gdzie występują duże potoki pasażerskie. Obecnie rynek jest pod tym względem dużo ciekawszy niż przed 8 laty. Zupełnie nowe piętrowe ezt oferuje obecnie Stadler, Siemens oraz Bombardier. Przypomnijmy, że wagony piętrowe wyprodukowała również Pesa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony