Partnerzy serwisu:

Ruszył dialog społeczny w PKP Intercity. Temat: podwyżka wynagrodzeń

Michał Szymajda 19.07.2019 7,4k

Ruszył dialog społeczny w PKP Intercity. Temat: podwyżka wynagrodzeń
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Związkom zawodowym działającym w PKP Intercity nie udało się przekonać zarządu spółki do podwyżki uposażeń pracowników od 1 sierpnia. Ale piłka wciąż jest w grze.
O podwyżki dla pracowników PKP Intercity solidarnie zwróciły się związki zawodowe z 10 organizacji pracowniczych. Związkowcy przekonują zarząd przewoźnika, że wzrost liczby pracowników i stabilna sytuacja ekonomiczna firmy to powód do podniesienia uposażeń wszystkich grup zawodowych w PKP IC.

Jak przekonują przedstawiciele centrali związkowych, podwyżka jest tym bardziej zasadna, że wzrosły płace w całej polskiej gospodarce, a do tego spadła siła nabywcza w związku z inflacją. Podkreślają, że drożeją towary spożywcze. Związkowcy chcieliby także, w interesie społecznym, uchronić pracodawcę przed odpływem pracowników do innych spółek, gdzie za pracę np. maszynisty, płaci się lepiej. Zarobki mogłyby także zachęcić młodych, do szukania pracy w PKP Intercity.

Federacja Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych poinformowała, że 16 lipca w sprawie podwyżek z przedstawicielami związkowców spotkał się zarząd spółki.

– Obecni na spotkaniu przedstawiciele związków zawodowych zostali poinformowani że w 2019 roku nie jest przewidziana podwyżka wynagrodzenia dla pracowników spółki. PKP Intercity może ewentualnie zaproponować premię, lecz jej wysokość nie została określona podczas spotkania – poinformowała Federacja.

Efektem spotkania jest rozpoczęcie 16 lipca dialogu społecznego pomiędzy związkami a pracodawcą. Następne spotkanie przedstawicieli strony społecznej z zarządem spółki zaplanowano na 30 lipca.

–  PKP Intercity jako pracodawca rozmawia ze wszystkimi przedstawicielami strony społecznej i jest to początkowy etap tych rozmów. Dla dobra prowadzonych negocjacji PKP Intercity nie udziela szczegółowych informacji na temat ich przebiegu – komentuje biuro prasowe PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony