Partnerzy serwisu:

Ruszy rewitalizacja kolei wąskotorowej Przeworsk – Dynów

Jakub Madrjas 15.06.2022 3,5k

Ruszy rewitalizacja kolei wąskotorowej Przeworsk – Dynów
Fot. Przeworska Kolejka Wąskotorowa
Powiat przeworski ogłosił przetarg na przebudowę wąskotorowej Przeworskiej Kolei Dojazdowej, łączącej Przeworsk i Dynów.
Jak zapowiadaliśmy w ubiegłym roku, pociągi Przeworskiej Kolei Dojazdowej znów będą kursować po całej trasie z Przeworska do Dynowa przez unikatowy 600-metrowy tunel. Powiat przeworski ogłosił przetarg na przebudowę wąskotorowej Przeworskiej Kolei Dojazdowej, łączącej Przeworsk i Dynów, w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja kolei dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów”– Etap II.

Przedsięwzięcie polega na przebudowie zabytkowej linii Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów w km od 14+485 do 30+962 o łącznej długości odcinków toru szlakowego/głównego zasadniczego/głównego dodatkowego 16 100,00 m, składającego się z 15 971,2 metrów torów oraz ośmiu rozjazdów. Przedmiotem zamówienia są roboty mające na celu poprawę stanu technicznego obiektu oraz przywrócenie pierwotnych parametrów linii kolejowej, tj. dopuszczalnej prędkości pociągów V=35 km/h. 

Zakres robót obejmuje demontaż i ponowny montaż nawierzchni torowej wraz z rozjazdami użyciem nawierzchni nowej oraz starożytnej roboty ziemne, tj. profilowanie podtorza wraz z jego lokalnym wzmocnieniem, oczyszczenie i udrożnienie istniejącego systemu odwadniającego, regulacja skarp, dostawę i wysypanie tłucznia, naprawę rozjazdów kolejowych, wymianę podrozjazdnic wraz z tłuczniem kolejowym, przytwierdzenie szyn na obiektach mostowych bezpodsypkowych, wymiana mostownic, ułożenie nawierzchni torowej na obiektach mostowych o nawierzchni podsypkowej, demontaż i ponowny montaż odbojnic na obiektach mostowych, wypełnienie międzytorzy na stacjach klińcem, wymianę istniejącej nawierzchni na przejazdach kolejowo-drogowych z dojazdami.

Kryteria wyboru wykonawcy to okres gwarancji (30 punktów), doświadczenie zawodowe kierownika budowy (10 punktów) oraz cena (60 punktów). 

Warto podkreślić, że remont obiektów stacyjnych w Przeworsku i naprawę taboru finansowało dwa lata temu starostwo, ale w czerwcu 2020 roku wielka woda po olbrzymiej ulewie zdemolowała część linii. Z tego powodu, a także ze względu na epidemię koronawirusa, kolej w ogóle nie kursowała z turystami w 2020 roku. Obecnie, po naprawach, kolej kursuje na odcinku Przeworsk – Łopuszka Mała.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony