Partnerzy serwisu:

Ruszy projektowanie PKM Północ w Gdyni

Michał Szymajda 04.03.2019 4,4k

Ruszy projektowanie PKM Północ w Gdyni
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK zleci opracowani dokumentacji przygotowawczej dla projektu, który ma doprowadzić do włączenia w system miejskiej kolei północnych dzielnic Gdyni.
Dokumentacja, będąca pierwszym krokiem w kierunku odbudowy znaczenia kolei na północ od stacji Gdynia Główna, ma być podstawą do późniejszego projektu budowlanego i modernizacji linii. Ma być wykonana ze środków pochodzących z RPO województwa pomorskiego.

PKP PLK oszacowała jej wartość na 2,6 mln zł. Prace nad nią mają się rozpocząć w połowie 2019 roku i potrwają maksymalnie do końca 2020 roku. Oferty można składać do 8 kwietnia, w ich ocenie PKP PLK weźmie pod uwagę koszt wykonania dokumentacji (60%) i kryterium jakości (40%). Na projekt PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały obietnicę finansowania w połowie 2018 roku z pieniędzy, które przydzielił pomorski urząd marszałkowski.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku PKP PLK sprawdzało przydatność istniejącej infrastruktury kolejowej do otwarcia połączenia kolejowego z dzielnicy Obłuże do Gdyni Głównej. Odcinek między główną gdyńską stacją a przystankiem Obłuże Leśne udało się przejechać w 13 minut, co jest bardzo dobrym rezultatem.

O tym jakie linie będzie chciało po 2020 roku modernizować województwo pomorskie – piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony