Partnerzy serwisu:

Będą weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny

Michał Szymajda 21.06.2018 2,2k

arrow
arrow
Będą weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny
Fot. UMWP
Będą weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny
Będą weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny
Już 23 czerwca br. zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami PKM jeżdżącymi z Kościerzyny do Trójmiasta.
21 czerwca w Kościerzynie podpisano umowę na świadczenie przewozów. W uroczystości wziął udział marszałek Mieczysław Struk, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko -Pomorskiego, radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, a także samorządowcy zaangażowani w reaktywację połączeń i przedstawiciele przewoźnika – spółki Arriva.

Inicjatywa samorządów

Uruchomienie połączeń i reaktywacja pociągów na odcinku Czersk – Kościerzyna, nie byłaby możliwa gdyby nie inicjatywa i wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz siedmiu samorządów: Powiatu Kościerskiego, Powiatu Chojnickiego, Miasta Kościerzyny, Gminy Kościerzyna, Gminy Karsin, Gminy Stara Kiszewa oraz Gminy Czersk.

– Statystycznie każdy Polak wsiada 8 razy w ciągu roku do pociągu. Jednak trzy razy częściej robi się to w województwie pomorskim. W 2017 r. przeciętny Pomorzanin 24 razy korzystał z kolei. W ubiegłym roku pociągi w naszym regionie przewiozły 56 mln pasażerów. To pokazuje jak ważne są dla mieszkańców naszego regionu połączenia kolejowe. Bardzo mnie cieszy, że udało nam się wspólnie uruchomić kolejne takie połączenie, z którego chętnie korzystać będą zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Pomorze turyści – powiedział marszałek Mieczysław Struk.

Oferta głównie dla turystów

– To duży zaszczyt i przyjemność inaugurować powrót bezpośrednich połączeń. To pociąg, który połączy dwa piękne województwa, a ich mieszkańcom umożliwi komfortowy, szybki dojazd w atrakcyjnie turystyczne miejsca. Warto pamiętać, jak ważnym elementem funkcjonowania każdego regionu jest transport zarówno ten kolejowy jak i autobusowy. To budujące, że wszyscy w tym gronie mamy tego świadomość i dokładamy starań by transport publiczny rozwijać i promować – mówił Piotr Halupczok, prezes zarządu Arriva.

Pociągi na tej trasie kursować będą w soboty, niedziele i święta do 30 września 2018 roku. Uruchomione zostaną 4 kursy: 2 z Bydgoszczy w godzinach 7.04 i 14.45 oraz z 2 z Kościerzyny w godzinach 9.31 i 17.31. Na Kaszuby z Bydgoszczy dojedziemy w niecałe dwie godziny, trasę między Czerskiem, a Kościerzyną pokonamy w 40 minut.

W pociągach będą obowiązywać wszystkie ulgi ustawowe, oferty promocyjne, między innymi bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny. Będzie możliwość skorzystania z rowerowej promocji – rower będzie można przewieźć na symboliczną 1 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony