Partnerzy serwisu:

Ruszają weekendowe pociągi do Łupkowa

inf. pras. 30.06.2016 279

Ruszają weekendowe pociągi do Łupkowa
fot. PLKristof CC BY-SA 3.0
W najbliższą sobotę 2 lipca ze stacji Rzeszów Główny o godz. 6:30 ruszy pociąg turystyczny do Łupkowa. Nowe połączenie jest weekendową kontynuacją „Bieszczadzkiego Żaczka” dedykowanego uczniom i studentom, kursującego od 13 grudnia 2015 r. do 26 czerwca 2016 r.
Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 6:30, a na końcowej stacji w Łupkowie ma planowo meldować się o godz. 10:52. Po niecałych siedmiu godzinach postoju pociąg wyruszy w drogę powrotną do Rzeszowa o 17:32 i dojedzie do stacji końcowej na godzinę 21:46. Analogicznie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku, w promocję wakacyjnych kursów włącza się grupa kolejowych pasjonatów działających w ramach kampanii społecznej KochamKolej.pl, której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

– Kolejowe wycieczki w Bieszczady i Beskid Niski (Łupków) warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii KochamKolej.pl, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych – zachęcają Przewozy Regionalne.

Weekendowe przewozy koleją będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego, klimatyzowanego autobusu szynowego SA 103 zapewniającego m.in. dostęp do Wi-Fi, biletomatu z obsługą kart płatniczych oraz uchwyty do przewozu rowerów. Biegnąca w Bieszczadach oraz na pograniczu Beskidu Niskiego linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce, zlokalizowanych w pobliżu takich atrakcji turystycznych, jak: Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy (miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) czy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.

Pociągi z Rzeszowa do Łupkowa będą kursowały do dnia 25 września, a następnie począwszy od października wznowione zostanie połączenie z Rzeszowa do Komańczy – "Bieszczadzki Żaczek". Więcej o tym połączeniu pisaliśmy TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony