Partnerzy serwisu:

Ruszają wakacyjne pociągi z Kielc do Sandomierza

RK 01.06.2016 3,1k

Ruszają wakacyjne pociągi z Kielc do Sandomierza
Fot. Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne przygotowały propozycję dla mieszkańców Świętokrzyskiego i turystów odwiedzających region: bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Kielce – Sandomierz. Nowe pociągi będą kursowały od 25 czerwca przez całe wakacje w soboty i w niedziele. 
O planach uruchomienia wakacyjnego połączenia do Sandomierza pisaliśmy na Rynku Kolejowym TUTAJ. Wakacyjne pociągi na trasie Kielce – Sandomierz będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia w soboty i niedziele oraz dodatkowo 15 sierpnia. Pociąg będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7:10, a do Sandomierza będzie docierał o godz. 9:40. Po drodze będzie się zatrzymywał na stacjach: Zagnańsk, Łączna, Suchedniów, Skarżysko Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów i Dwikozy. Powrotny pociąg będzie odjeżdżał z Sandomierza o godz. 16:55, a do Kielc będzie przyjeżdżał o godz. 18:59.

Z myślą o turystach Przewozy Regionalne rozszerzyły zasięg popularnej oferty „Bilet Świętokrzyski”, dzięki czemu podróż z Kielc do Sandomierza będzie kosztowała tylko 15 zł, a uczniowie (9,45zł), studenci (7,35zł) i inni podróżni korzystający z ulg ustawowych zapłacą za przejazd jeszcze mniej! Dodatkowo, dzięki współpracy z miastem Sandomierz, nasi podróżni będą mogli za 1 złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską. Wystarczy, że będą mieli przy sobie bilet kolejowy.

Aby ułatwić dojazd do sandomierskiego rynku, Przewozy Regionalne prowadzą rozmowy w sprawie uruchomienia specjalnego autobusu dowożącego z dworca kolejowego do centrum miasta (w cenie biletu kolejowego). Podróż do Sandomierza potrwa 2,5 godziny, a z powrotem tylko 2 godziny. Różnica w czasie przejazdu wynika z ograniczeń technicznych na jednym z torów linii kolejowej łączącej Sandomierz ze Skarżyskiem-Kamienną.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony