Partnerzy serwisu:

Ruszają przygotowania do rewitalizacji linii Nysa – Brzeg

Michał Szymajda 20.01.2017 442

Ruszają przygotowania do rewitalizacji linii Nysa – Brzeg
Ruszają przygotowania do rewitalizacji linii Nysa – BrzegFot. Damian Kapinos
Zarządca infrastruktury rozpisał przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej (studium wykonalności) dla rewitalizacji linii kolejowej nr 288 na odcinku Nysa – Brzeg. Inwestycja będzie prowadzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020.
Obecnie autobusy szynowe uruchamiane między Brzegiem a Nysą przez Przewozy Regionalne jeżdżą po linii 288 z prędkością od 40 do 80 kilometrów na godzinę, co sprawia, że podróż trwa aż godzinę. Konstrukcyjna prędkość linii to jednak 120 km/h i taka ma zostać przywrócona na większości odcinków. Dzięki temu podróż ma skrócić się niemal o połowę.

Wiadomo już, że w ramach prac, które mają być zakończone do 2020 roku, będzie trzeba naprawić most między Nysą a Chróściną, wymienić podkłady i szyny kolejowe, a także zmodernizować przejazdy kolejowe, poprawiając widoczność na nich. PLK prawdopodobnie zabuduje też nowy system sterowania ruchem kolejowym, ponieważ obecny identyfikuje jako „przestarzały i o skomplikowanej obsłudze”. Zwraca też uwagę na niedostosowanie lokalizacji przystanków do siedzib ludzkich.

Na pytanie, w jakim standardzie będzie zaprojektowana i przebudowana linię konkretną odpowiedź da studium wykonalności. Oferty na jej wykonanie będą oceniane z uwzględnieniem kryterium ceny (80%) i wykonania analizy kosztów i korzyści (20%). Termin składania ofert w przetargu upłynie z ostatnim dniem stycznia.

Więcej na temat inwestycji na Opolszczyźnie można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony