Partnerzy serwisu:

Ruszają prace na kolejnym odcinku torów w Krakowie

inf. prasowa 04.01.2017 175

Ruszają prace na kolejnym odcinku torów w Krakowie
Fot. PKP PLK
Ruszają prace między Krakowem Mydlnikami a Krakowem Głównym Towarowym – na newralgicznym odcinku linii E30 pomiędzy Krakowem a Katowicami. W ramach projektu PLK zakłada m. in. przebudowę 5 wiaduktów w mieście.
Jak informuje PKP PLK, w ramach inwestycji planowana jest przebudowa torów, sieci trakcyjnej urządzeń sterowania ruchem kolejowym, a także wyeksploatowanych i zbyt małych na potrzeby miasta wiaduktów, wymagała odpowiedniego rozkładu jazdy. Inwestor, wykonawca i zarządca dróg opracowali również zmiany w systemie komunikacji drogowej. O podpisaniu umowy z wykonawcą – firmą Torpol – pisaliśmy tutaj.

W ramach modernizacji odcinka Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy powstanie m.in. nowy, wygodny przystanek Kraków Bronowice przy ul. Armii Krajowej. Obiekt będzie dobrze przygotowany do komfortowej obsługi pasażerów, m.in. dzięki wizualnej i głosowej informacji pasażerskiej oraz czytelnemu oznakowaniu. Podobnie jak wszystkie modernizowane i przebudowywane przystanki będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Komunikację ułatwią windy i schody ruchome oraz nowe przejście podziemne.

Modernizacja linii uwzględnia również zmiany w otoczeniu kolei. PLK przebuduje 4 wiadukty w Krakowie: przy ulicach: Armii Krajowej, Łupaszki, Godlewskiego, Zielony Most. Przejścia będą szersze i wyższe. Pozwolą na wygodniejszy przejazd samochodów, co zdecydowanie usprawni komunikację w mieście. Nowy wiadukt powstanie przy ul. Rydla. Obiekt zastąpi przejazd kolejowo drogowy. Dzięki temu kierowcy nie będą czekać na przejazd nawet ponad 100 pociągów dziennie. 

Na ul. Armii Krajowej od 4 stycznia do 15 września br. utrzymany jest ruch drogowy po jednym pasie. Każdy z kierunków będzie miał czynny jeden pas ruchu. Całkowite zamknięcie, ze względu na szczególnie intensywne prace, niezbędne jest wiaduktem w I fazie od 3 do 12 lutego br. Przy ul. Łupaszki dla przebudowy wiaduktu planowane jest zamknięcie przejazdu pod wiaduktem od 9 stycznia do 6 lutego br.

Na ul. Zielony Most zamknięcie przejazdu pod obiektem zaplanowano od 16 stycznia do 15 kwietnia 2018 r. Przejazd będzie otwarty w czasie całkowitego zamknięcia przejazdu pod wiaduktem przy ul. Armii Krajowej, 3 - 12 luty. Przy ul. Godlewskiego, dla przebudowy wiaduktu zamknięcie planowane jest od 6 lutego do 1 października br. W tym czasie możliwy będzie przejazd pod wiaduktem na ul. Łupaszki.

Na ul. Rydla, w związku z budową wiaduktu, zamknięty zostanie przejazd kolejowo-drogowy, od 5 stycznia do 30 maja 2018 r. Dla pieszych będzie zapewnione dobre oznakowane i bezpieczne przejście - zapewnia inwestor.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony