Partnerzy serwisu:

Ruszają lubelskie połączenia sezonowe Polregio

jar, Rynek Kolejowy 22.06.2018 53

Ruszają lubelskie połączenia sezonowe Polregio
Kadr ze stacja Józefów Roztoczańskifot. jar
Od 23 czerwca rozpoczną kursowanie regionalne pociągi sezonowe. Podobnie jak w latach ubiegłych zapewnią one dojazd z Lublina na Roztocze oraz z Chełma do Włodawy. Nowością będzie niedzielne bezpośrednie połączenie Lublin – Włodawa – Lublin.
Już od kilku lat w miesiącach letnich uruchamiane są połączenia regionalne na Roztocze i Pojezierze Łęczyńsko- Włodawskie. W tym roku najprawdopodobniej będą one cieszyły się większym zainteresowaniem podróżnych niż w latach ubiegłych. Może to wynikać z dużych ograniczeń w możliwości poruszania się po regionie pociągami, co szczególnie dotyka rowerzystów. Po zamknięciu dla ruchu kolejowego odcinków Lublin – Dęblin oraz Lublin – Kraśnik, do dyspozycji podróżnych z Lublina czy Świdnika pozostają trasy obsługiwane sezonowo oraz połączenia do Lubartowa i Parczewa. W przypadku ostatniej z wymienionych tras obsługiwanych w ruchu regionalnym, pociągiem można dojechać do m.in. Lasów Parczewskich, położonych nieopodal zachodniego skraju Pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego.

Stabilna oferta

Mimo ograniczeń w kursowaniu pociągów na dwóch istotnych trasach, zasadnicza oferta połączeń sezonowych nie ulegnie zmianie. Podobnie jak w latach ubiegłych Polregio będzie obsługiwało trasy: z Lublina do Bełżca (2 pary), z Zamościa do Horyńca i dalej do Rzeszowa (1 para) oraz z Chełma do Włodawy (2 pary). Pociągi Lublin – Bełżec będą kursowały codziennie, a w soboty i niedziele będą realizowane połączenia Rzeszów – Zamość i Chełm – Włodawa. Na Roztocze możliwy będzie dojazd do 3 września, natomiast z linii nr 81 ostatni rozkładowy pociąg pasażerski zjedzie 30 września. Jak informuje „Rynek Kolejowy” Zofia Dziewulska, Naczelnik Działu ds. Handlowych Oddział Lubelski Przewozów Regionalnych, do obsługi połączeń wyruszających z Lublina zostaną skierowane najpojemniejsze pojazdy o napędzie spalinowym, czyli zespoły trakcyjne serii SA134. Z uwagi na ograniczenia taborowe, nawet w okresie szczytów przewozowych połączenia nie będą obsługiwane dwoma połączonymi pojazdami. Z wcześniej uzyskanych informacji wynika, że pojazdy nie są również przystosowane do prowadzenia wagonów. Natomiast do obsługi połączeń Chełm – Włodawa będą skierowane składy serii SA103.

Bezpośredni pociąg Lublin – Włodawa

Nowością będzie bezpośrednie połączenie z Lublina do Włodawy. Pociąg ze stolicy regionu wyruszy o 6:20 lub 6:23 (w zależności od wariantu kursowania), a do Włodawy dotrze o 8:50 lub 8:59. Powrotny kurs rozpocznie o 18:22, a zakończy o 20:55. Pociąg trasę o długości niespełna 120 km będzie pokonywał aż w dwie i pół godziny. Wynika to z dłuższego czasu przejazdu po linii nr 81 Chełm – Włodawa, który wyniesie prawie 80 minut. Na pytanie dotyczące dlaczego zapewniono tylko jedno połączenie w tej relacji rzecznik prasowa Lubelskiego Oddziału PR poinformowała, że wynika to z uwarunkowań „handlowo - technicznych tj. wpisanie rozkładu jazdy pociągów w istniejące połączenie z Lublina do Chełma oraz z Chełma do Lublina z uwzględnieniem przeglądu i tankowania pojazdu oraz wykorzystania taboru spalinowego”. Jak zapewnia udzielająca informacji „Rynkowi Kolejowemu” zainteresowanie nową ofertą będzie monitorowane i na tej podstawie będą podejmowane stosowne działania. - Jeżeli połączenie będzie się cieszyło dużym powodzeniem oraz będziemy dysponowali wystarczającą ilością taboru spalinowego, wystąpimy z propozycją do Organizatora [samorządu województwa lubelskiego – przyp. jar] o jego kontynuację w roku następnym, być może w szerszym zakresie – zapewnia Zofia Dziewulska.

Pozostałe pociągi kursujące po linii nr 81 na stacji Chełm zostały skomunikowane  z połączeniami do i z Lublina.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony