Partnerzy serwisu:

Ruszają kolejne pociągi Flixtrain w Niemczech

Michał Szymajda 12.05.2019 182

Ruszają kolejne pociągi Flixtrain w Niemczech
Fot. Flixtrain
Zielone pociągi Flixtrain pojawią się na nowej trasie w Niemczech. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na trasę Berlin – Kolonia, gdzie operator zacznie jeździć 23 maja.
FlixMobility chwali się, że będzie to również tania alternatywa dla zielonych autobusów, które również kursują między stolicą a Kolonią. Najtańsze bilety na pociąg z wyprzedzeniem będzie można kupić już za 10 euro. W przeciwieństwie do autobusów, pociągi dojadą do samego centrum Kolonii, a podróż potrwa o 3 godzin krócej.

Pociągi odjadą z Berlina Südkreuz o godzinie 8:11, z Berlina Hbf odjazd zaplanowano 9 minut później. Po drodze zatrzymają się w Spandau, Wolfsburgu, Hanowerze, Bielefeld, Dortmundzie, Essen, Duisburgu i w Düsseldorfie. Na dworcu w Kolonii pociąg zamelduje się o godzinie 13:57. Kurs powrotny zaplanowano na 16:01, z dojazdem do Berlina Hbf na 21:45. Operatorowi, w ramach otwartego dostępu, przydzielono więc rozsądne godziny kursowania. Planowane jest uruchomienie także drugiej pary pociągów na tej trasie w czerwcu 2019.

To trzecia kolejowa trasa, na którą wjadą zielone pociągi złożone z wagonów i leasingowanych lokomotyw. Od miesięcy kursują już one z Berlina przez Frankfurt do Stuttgartu z Hamburga do Kolonii. Przy pomocy platformy Flixbus/Flixtrain można też kupić bilety na sezonowe nocne połączenie Hamburg – Hannover – Freiburg – Lörrach, do którego dołączane są wagony do przewozu aut. Co ciekawe, jeszcze w lutym rozwój siatki połączeń Flixtrain stał w Niemczech pod znakiem zapytania. Przyczyną była ograniczona ilość taboru.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony