Partnerzy serwisu:

Ruszają kolejne inwestycje na Nadodrzance

PKP PLK 07.07.2016 146

Ruszają kolejne inwestycje na Nadodrzance
Ruszają kolejne inwestycje na NadodrzanceFot. PKP PLK
Prawie 30 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe na prace modernizacyjne przy Nadodrzance. PLK zaplanowały prace na linii Szczecin – Wrocław w Rzepinie i na odcinku Jerzmanice Lubuskie – Rzepin – Drzeńsko.
W lipcu PLK podpisały umowę na wymianę torów na łącznicach kolejowych Jerzmanice Lubuskie – Rzepin – Drzeńsko (linie nr 821 i 822). Obejmuje ona wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz roboty budowlane.

– Efektem zadania będzie pozytywna zmiana w obsłudze podróżnych na peronach w Rzepinie. Dwa perony zostaną podwyższone i otrzymają nową nawierzchnię. Będzie też nowe nagłośnienie i oświetlenie. Wykonane zostanie przejście pomiędzy peronami (nr 4 i nr 5) w poziomie szyn, z zabudową pochylni dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych – mówi Alicja Grochowiak, kierownik kontraktu w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wykonawca wymieni prawie 11 km toru, w tym tory na stacji Rzepin. Przebudowana zostanie sieć trakcyjna. Istotnym elementem prac, poprawiającym bezpieczeństwo i jakość jazdy, jest montaż 13 nowych rozjazdów i naprawa 3 przejazdów kolejowo-drogowych. Szczególnie dla ruchu towarowego ważna jest też rewitalizacja 7 obiektów inżynieryjnych, w tym 3 wiaduktów i mostu. Prace mają zapewnić dwukrotnie szybszy przejazd pociągów z maksymalną prędkością do 100 km/godz. (obecnie 50 km/godz.) i naciskiem na oś. do 221 kN.

– Przed nami kilkanaście miesięcy intensywnej pracy. Rozpoczynamy projektowanie inwestycji, a już we wrześniu planujemy ruszyć z robotami. Zużyjemy ok. 1 200 ton szyn. Będziemy korzystać z własnego sprzętu specjalistycznego, m.in. nowych bramek suwnicowych PTH-350, podbijarki torowej, pociągu sieciowego, zgrzewarki – mówi Tomasz Rybak, Menadżer Projektu, Oddział Kolejowy, Skanska.
Zgodnie z umową przeprowadzone zostaną też prace związane z odwodnieniem oraz z zakresu zabezpieczenia ruchu kolejowego i elektroenergetyki.

Wartość umowy wynosi 29,26 mln zł. Zakończenie prac ustalone jest na październik 2017 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony