Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na rozbudowę i modernizację terminala intermodalnego w Małaszewiczach

Michał Szymajda 08.01.2020 5,3k

Rusza przetarg na rozbudowę i modernizację terminala intermodalnego w Małaszewiczach
Fot. PKP Cargo (zdjęcie ilustracyjne)
Spółka PKP Cargo Terminale przygotowuje się do rozbudowy terminala intermodalnego w Małaszewiczach. Właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach „Projektu modernizacji i rozbudowy terminala intermodalnego w Małaszewiczach wraz z zakupem wyposażenia”. To nie pierwszy konkurs ofert w tym zakresie.
Chodzi o zapowiadaną wcześniej rozbudowę ważnego dla transportu towarów ze Wschodu do Polski terminala w Małaszewiczach. Zamówienie obejmuje modernizację i rozbudowę terminala intermodalnego w Małaszewiczach. W jego zakres wchodzi m.in. przebudowa placu składowego i przeładunkowego, przedłużenie placu B wraz z odwodnieniem, budowa parkingu od strony zachodniej (parking dla samochodów ciężarowych, na które przeładowywane będą z wagonów kolejowych, bez ich rozformowania, intermodalne jednostki ładunkowe). Ponadto przedłużona zostanie część torów i przeniesione rozjazdy. Zmieni się lokalizacja wiat celno-garażowych i stacji Trafo. Powstaną nowe sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, wodociągowe, sanitarne i kanalizacja deszczowa. Inwestycja ma więc spory zakres.

Wymagana jest gwarancja na przedmiot zamówienia – nie krótsza niż 36 miesięcy od daty odbioru inwestycji. Do 15 lutego 2021 roku mają być zakończone roboty budowlane, a do 15 marca 2021 roku – inwestycja ma mieć wszystkie pozwolenia na użytkowanie.

Spółka PKP Cargo Terminale czeka na oferty w przetargu do 10 lutego 2020. Postępowanie będzie prowadzone w trzech etapach: po zgłoszeniu się oferentów wszystkich spełniających warunki udziału w konkursie dopuści się do negocjacji z zamawiającym, a po wyłonieniu najlepszej oferty dojdzie jeszcze do negocjacji z wybranym przedsiębiorstwem dotyczących warunków cenowych i gwarancji.

To już drugi taki przetarg. Poprzedni został ogłoszony w kwietniu 2019 jeszcze przez spółkę PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze, która jesienią została połączona ze spółką PKP Cargo Terminale i jeszcze raz organizuje konkurs na rozbudowę centrum przeładunkowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony