Partnerzy serwisu:

Rusza przetarg na projekt odcinka Rail Baltiki od Ełku aż do granicy

Jakub Madrjas 05.08.2020 84

Rusza przetarg na projekt odcinka Rail Baltiki od Ełku aż do granicy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłaszają przetarg na przygotowanie dokumentacji dla modernizacji odcinka Rail Baltiki od Ełku aż do granicy w Trakiszkach.
Postępowanie obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, które stanowi prawo opcji. Dzięki realizacji zadania PLK pozyska wszystkie niezbędne dokumenty do przygotowania realizacji inwestycji, wraz z materiałami do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

Okres trwania umowy to 1769 dni. Do przetargu wprowadzono kryterium jakości (dodatkowe wsparcie kluczowego personelu zespołu projektowego – waga: 20%) oraz cenę (waga: 80%). Oferty będą przyjmowane do 10 września tego roku. Te prace zaledwie kilka tygodni temu uzyskały dofinansowanie z programu CEF.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku znaczącym zmianom uległa koncepcja realizacji tego odcinka Rail Baltiki w Polsce.  Pierwotny projekt Rail Baltiki w Polsce zakładał modernizację ciągu linii kolejowych Białystok – Ełk – Suwałki – Trakiszki dla prędkości 160 km/h. Prace studialne od 2017 roku obejmują jednak również wariant o prędkości nawet 250 km/h. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Przygotowanie dokumentacji odcinka Ełk – Trakiszki to nie jedyne prace, które dofinansuje Unia Europejska w ramach najnowszego rozdania programu CEF. Różne odcinki Rail Baltiki zgarnęły większość środków z tej puliŁotwa projektuje już wszystkie odcinki Rail Baltiki. Litwa przygotowuje się do dużych przetargów na budowę linii Rail Baltica pomiędzy Kownem i Poniewieżem. Natomiast w Polsce podpisano kontrakt na modernizację odcinka od Czyżewa do Białegostoku.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony