Partnerzy serwisu:

Rusza przebudowa peronów w Nowym Dworze i wiaduktu w Warszawie

inf. prasowa PKP PLK 09.03.2019 2k

Rusza przebudowa peronów w Nowym Dworze i wiaduktu w Warszawie
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
10 marca rozpoczynają się prace PKP Polskie Linie Kolejowe na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Inwestycja zapewni podróżnym lepszy dostęp do pociągów. Rozpoczną się też prace na wiadukcie kolejowym na trasie Warszawa Rembertów – Warszawa Wschodnia. Roboty na torach ujęte są w rozkładzie jazdy.
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają przebudowę stacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Konstrukcja obu peronów zostanie rozbudowana o 100 metrów w kierunku Modlina. Po zmianach będą one miały 300 metrów.

W ramach inwestycji powstaną nowe wejścia na perony. Zwiększony komfort podróżnych będzie po budowie nowej, antypoślizgowej nawierzchni, montażu LED-owego oświetlenia i dodatkowych ławek. Montaż dotykowych ścieżek prowadzących oraz ostrzegawcze pasy dotykowe zapewni dostępność stacji dla osób słabowidzących i niedowidzących.

Prace nie tylko w Nowym Dworze

Od 11 do 24 marca zaplanowano również prace na wiadukcie kolejowym w sąsiedztwie osiedla Dudziarska w Warszawie. Roboty wymagają zdemontowania szyn oraz usunięcia tłucznia aż do samej konstrukcji. Jest to niezbędne, gdyż konieczne jest zabezpieczenie obiektu – wykonanie tzw. izolacji. Szybko i bezpiecznie roboty mogą być wykonane tylko przy wyłączeniu ruchu. Efektem robót będzie zapewnienie sprawnego przejazdu pociągów na ważnej trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Siedlce i w aglomeracji warszawskiej.

Zmiany w komunikacji

Na stacji Nowy Dwór Mazowiecki od 10 do 31 marca przez trzy tygodnie obsługa podróżnych odbywać się będzie wyłącznie na peronie nr 1.

Na czas robót na wiadukcie kolejowym wstrzymany zostanie ruch pociągów na linii podmiejskiej Warszawa Rembertów – Warszawa Wschodnia (nr 448). Optymalny wariant prowadzenia ruchu ustalony został z przewoźnikami. Od 11 do 24 marca pociągi regionalne będą kursowały po torach dalekobieżnych (linia nr 2). Niektóre pociągi zostały odwołane. Prosimy o wyrozumiałość i zapoznanie się z aktualnym rozkładem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach przewoźników oraz na www.portalpasazera.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony