Partnerzy serwisu:

Rusza nowy program przejazdowy PKP PLK warty 400 mln zł.

Michał Szymajda 07.11.2016 410

Rusza nowy program przejazdowy PKP PLK warty 400 mln zł.
Rusza nowy program przejazdowy PKP PLKFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Polskie Linie Kolejowe uruchomiły przetarg w ramach programu przebudowy przejazdów kolejowych, który prowadzony był już intensywnie w poprzedniej perspektywie dofinansowania UE.
Pełna nazwa zadania to „Zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 5.2-9 „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”.

Zamówienie podzielone jest na pięć zadań dotyczących poszczególnych zakładów utrzymania: zadanie pierwsze dla IZ Lublin, IZ Siedlce, IZ Skarżysko-Kamienna, IZ Warszaw, zadanie drugie dla IZ Białystok, IZ Bydgoszcz, IZ Gdynia, IZ Olsztyn, trzecie dla IZ Łódź, IZ Ostrów Wlkp., IZ Poznań, IZ Szczecin, IZ Wrocław; IZ Zielona Góra, czwarte dla IZ Częstochowa, IZ Kielce, IZ Kraków, IZ Nowy Sącz, IZ Rzeszów, IZ Sosnowiec i piąte dla IZ Opole, IZ Tarnowskie Góry, IZ Wałbrzych. Niestety nie znamy jeszcze zakresu prac w poszczególnych regionach.

– Projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa na przejazdach i budowy wiaduktów w miejscach szczególnie niebezpiecznych zawarty jest w Krajowym Programie Kolejowym a jego wartość to blisko 400 mln zł – informowała „RK” kilka tygodni temu Joanna Jakubiak z zespołu prasowego PKP PLK.

W ramach I etapu projektu planowana jest modernizacja 182 przejazdów kolejowych na 73 liniach kolejowych w 16 województwach. Projekt zaplanowany jest do realizacji w latach 2017-2019. Prace obejmą m.in. zabudowę urządzeń sygnalizacji przejazdowej, wymianę wyeksploatowanych urządzeń czy roboty torowe związane z wymianą nawierzchni torowej i drogowej. Projekt zawarty jest w Krajowym Programie Kolejowym a jego wartość to blisko 400 mln zł. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, robót budowlanych oraz wykonania dokumentacji powykonawczej. Cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia. Termin składania ofert w przetargu upłynie 14 grudnia 2016.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony