Partnerzy serwisu:

Rusza nowa strona poświęcona pociągom międzynarodowym z i do Ukrainy

Michał Szymajda 14.07.2022 1,6k

Rusza nowa strona poświęcona pociągom międzynarodowym z i do Ukrainy
Fot. Ukrzaliznycia
Koleje Ukraińskie dostrzegają, że balansują się potoki pasażerskie, które przemieszczają się pomiędzy Ukrainą a krajami Unii Europejskiej. Mniej więcej tyle samo osób wyjeżdża z Ukrainy, co do niej wraca.
– Tylko w ciągu ubiegłego tygodnia przewieźliśmy 30,8 tysiąca pasażerów w ruchu międzynarodowym, z czego 15,5 tysiąca z Ukrainy wyjechało, a 15,3 do niej powróciło – napisały w komunikacie Koleje Ukraińskie.

Jak zaznacza operator, popyt na połączenia transgraniczne rośnie. W ostatnich tygodniach pociągi międzynarodowe kursują ze średnią zajętością miejsc na poziomie 90%.

Koleje Ukraińskie, w związku z olbrzymim zainteresowaniem podróżami, otworzyły nową stronę internetową: uz-vezemo.com/eu-schedule/, gdzie wyszczególnione są wszystkie pasażerskie pociągi z i do Ukrainy. Wskazywane są też alternatywy (pociągi z przesiadkami) dla niektórych bezpośrednich połączeń, jeśli bilety na nie już się skończyły. Na portalu są odnośniki do stron, gdzie można kupić bilety (Ukraińcy, jeśli chodzi o połączenia z Polski, są kierowani na portal intercity.pl… gdzie pasażerów czeka rozczarowanie, bowiem biletów np. z Warszawy do Kijowa przez internet kupić się nie da).

Koleje Ukraińskie zwracają też uwagę na możliwość korzystania z lotnisk z Warszawie, Budapeszcie, Krakowie, Rzeszowie i Wiedniu przy dalszych podróżach. Wskazują, jak dostać się na nie transportem publicznym.

– Dbamy o naszych pasażerów nawet wtedy, gdy są daleko za granicami ojczyzny – piszą Koleje Ukraińskie. Ukraińscy kolejarze dbają też o tych, których już z nami nie ma. Na stronie znajduje się też dział, który budzi większą refleksję. W specjalnej części portalu znajdują się zdjęcia wszystkich pracowników Ukraińskich Kolei, którzy polegli podczas zbrodniczego napadu Rosji na Ukrainę. Do tej pory Rosjanie zabili 177 ukraińskich kolejarzy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony