Partnerzy serwisu:

Ruszy kolejny etap modernizacji linii 210? [oferty]

Michał Szymajda 22.03.2019 6,4k

Ruszy kolejny etap modernizacji linii 210? [oferty]
Pierwszy ze zmodernizowanych peronów w Suliszewie Drawskim fot. PKP PLK
PKP PLK otworzyły oferty w przetargu na budowę 5 peronów na przystankach osobowych zlokalizowanych na linii 210, pomiędzy Szczecinkiem a Jankowem Pomorskim.
W ramach prac nowe perony staną na przystankach osobowych w Jeleninie (peron 1), w Czarnem Małym (peron 2), Żelisławie Pomorskim (peron 2), Suliszewie Drawskim (peron 2) i Wiewiecku (peron 2). Wszystkie będą miały 120 metrów długości i wysokość 55 cm ponad główką szyny. Na peronach pojawią się elementy małej architektury i wiaty oraz stojaki rowerowe, powstanie nowe oświetlenie. W ramach prac wykonane zostanie także udrożnienie przepustów przy przejazdach kolejowych od Czaplinka do Jankowo Pomorskiego. Ponadto, między 99 a 113 kilometrem oraz między 131 a 139 położona zostanie nowa nawierzchnia torowa.

Prace będą odbywały się w formule „zaprojektuj i buduj”, w ramach kolejnego etapu robót na linii 210, które dofinansowane zostaną przez fundusze unijne w ramach RPO województwa zachodniopomorskiego. Założony przez PKP PLK kosztorys opiewa na 36,8 mln zł netto. Oferty w przetargu można składać do 15 marca 2019.

Z efektami już wykonanych robót można zapoznać się tutaj.

Aktualizacja: Otwarcie ofert

PKP PLK otworzyła oferty w przetargu 21 marca. Zgłosiło się sześć podmiotów. Żadna nie mieści się w kosztorysie, nawet ta, którą złożyła własna spółka PLK, czyli ZRK DOM (w konsorcjum z E=R=G). Opiewa ona na 40,4 mln zł netto. Konsorcjum spółek NDI proponuje 46,2 mln zł netto a Eco-Baza 53,6 mln zł. Oferty Torpolu, Porr i Alusty są jeszcze droższe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony